آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

همگامی 490 مجموعه دانش‌بنیان برای رونق بخشیدن به حوزه دارو و درمان پیشرفته

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش پایگاه خبری دیدگاه مدیریت، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور نیز یکی از مهم‌ترین حلقه‌هایی است که به عنوان بازیگران اصلی زیست‌بوم فناوری و نوآوری شناخته می‌شوند. مجموعه‌های فناوری که با هدف هم‌افزایی علم و ثروت و توسعه اقتصاد دانش محور تشکیل شده‌اند و توانسته‌اند در توسعه علمی کشور نقشی اثرگذار داشته باشند.

معاونت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری نیز به عنوان متولی اصلی این مجموعه‌ها در تلاش است تا زمینه رشد کمی و کیفی این شرکت‌ها و تجاری‌سازی محصولات کاربردی آنها در حوزه‌های مختلف را فراهم کند. حوزه‌های فناورانه‌ای همچون دارو، کشاورزی، ماشین‌آلات پیشرفته، لیرز، صنایع فرهنگی و غیره از جمله عرصه‌هایی هستند که به همت شرکت‌های دانش‌بنیان رشد قابل توجهی را تجربه کرده‌اند.

یکی از این عرصه‌ها؛ حوزه دارو و فرآورده‌های پیشرفته تشخیص و درمان است که در حال حاضر و بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط معاونت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری؛ از 8337 شرکت دانش‌بنیان ثبت شده در کشور حدود 490 مجموعه دانش‌بنیان در حوزه تولید و تامین دارو و فرآورده‌های پیشرفته تشخیص و درمان فعالیت دارند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search