آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

با کمک 304 تجهیز آزمایشگاهی کیفیت پژوهش‌های علوم شناختی ارتقا یافت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش پایگاه باورخبر، به اعتقاد کارشناسان و فعالان صنعت آزمایشگاهی؛ آزمایشگاه‌ها نقشی راهبردی در توسعه پژوهش‌ها بازی می‌کنند و جزو معدود فعالیت‌هایی هستند که برای رونق تحقیق و پژوهش کشور، بسیار کارآمدند. پژوهش‌گران و فعالان حوزه فناوری‌های نوین هم مهم‌ترین مخاطبان این حوزه کاربردی و راهبردی در کشور هستند.

در همین راستا شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری یکی از ماموریت‌های خود را ترغیب مراکز آزمایشگاهی، پژوهشی و دانشگاهی به اشتراک‌گذاری تجهیزات و دستگاه‌های آزمایشگاهی قرار داده است تا با کمک این ادوات بتواند سطح پژوهش‌های علمی و خدمات آزمایشگاهی در کشور را ارتقا دهد.

پلت‌فرم به اشتراک‌گذاری دستگاه‌ها و ارائه خدمات آزمایشگاهی اقدامی است که با هدف حمایت از توسعه کمی و بهبود کیفی این خدمات ایجاد شده است و حوزه‌های فناورانه‌ای چون علوم شناختی، زیست‌فناوری، دارو، گیاهان دارویی، هوافضا و غیره را پوشش می‌دهد.

بر همین اساس در حوزه علوم شناختی حدود 304 دستگاه و تجهیز آزمایشگاهی به اشتراک گذاشته شده است و 46 مجموعه آزمایشگاهی، پژوهشگاهی و دانشگاهی در این اقدام سهیم هستند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search