آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

استارتاپ‌های دانشجویی حمایت می‌شوند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش پایگاه اطلاعات نوآوران و نخبگان ، رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: ایده‌ها و طرح‌های گروه‌ها، استارتاپ‌های دانشجویی و دانشگاهی که در راستای فعالیت‌های این مجموعه باشند، مورد حمایت قرار می‌گیرند.

دکتر مسعود حبیبی، رییس این واحد سازمانی گفت: جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران مرکزی به نام نوآوری و شتابدهی (منش) دارد. در این مرکز بستری فراهم کرده‌ایم تا گروه‌ها، استارتاپ‌های دانشجویی و دانشگاهی که طرح‌ها و ایده‌هایی در راستای فعالیت‌های جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران دارند، مورد حمایت قرار بگیرند. عمده فعالیت‌های این مجموعه مربوط به مباحثی مانند زخم، ترمیم بافت و مراقبت از سالمندان است.

وی افزود: اگر چنانچه طرح‌های گروه‌ها و استارتاپ‌ها پذیرفته شود، اعضای آنها می‌توانند در مرکز منش مستقر شوند و از امکانات و آزمایشگاه‌های مجموعه ما بهره‌مند شوند. همچنین آنها می‌توانند ارتباط موثری با اعضای هیات علمی و گروه‌های پژوهشی این مرکز برقرار کنند و فرصتی نیز برای علمیاتی ساختن ایده‌هایشان بیابند و حتی بتوانند محصولات خودشان را به مرحله تجاری‌سازی برسانند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر به صورت رسمی یک استارتاپ و دو گروه پژوهشی و دانشجویی به صورت غیررسمی در این مرکز به فعالیت می‌پردازند. یکی از طرح‌های این استارتاپ طی یکسال گذشته از پیشرفت چشمگیری برخوردار بوده و به زودی نیز محصول خود را روانه بازار می‌کند. به تازگی نیز در برنامه ایده‌بازار سلامت سه شرکت استارتاپی پذیرفته شده‌اند که در مرکز منش این مجموعه مستقر خواهند شد.

دکترحبیبی عنوان کرد: هدف اصلی ما در این مرکز فرهنگ‌سازی و جریان‌سازی است و بدین منظور کارگاه‌های آموزشی متعددی برگزار می کنیم. نگاه اعضای هیات علمی این مرکز نیز در دو سال اخیر تنها انجام کارهای پژوهشی و تولید مقاله نیست. آنها علاوه بر داشتن مقاله و نگاه علمی به موضوع، پژوهش‌های کاربردی انجام می دهند تا مردم جامعه نیز بتوانند از محصولات‌شان بهره‌مند شوند. چنین نگاهی در میان اعضای هیات علمی این مجموعه بسیار ارزشمند است. تلاش داریم چنین دیدگاهی را نیز در سطح دانشجویان و دانشگاه‌های مرتبط با دانشگاه علوم پزشکی تهران هم تعمیم دهیم.

وی به برنامه‌های مرکز منش در سال ۱۴۰۲ اشاره کرد و گفت: درصدد هستیم مجوز نوآوری مرکز منش را نیز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کنیم تا بتوانیم از ظرفیت‌های حمایتی این وزارتخانه برای حمایت بیشتر گروه‌های دانشجویی، دانشگاهی و استارتاپ‌ها بهره‌مند شویم. مهمترین تلاش‌مان در این مرکز ایجاد بستری مناسب برای خودباوری هرچه بیشتر جوانان و جامعه علمی کشور است.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search