آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

تولید با اتصال به 9 فناوری کاربردی کارآمد و هوشمند می‌شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش پایگاه اطلاعات نوآوران و نخبگان، استفاده از تجهیزات و ابزارهای هوشمند و مبتنی بر جدیدترین فناوری‌های روز دنیا در خط تولید معنای عام و همه‌گیری است که برای خط تولید هوشمند به کار می‌برند. این نوع از تولید به بهینه‌سازی و ارتقای کمی و کیفی محصولات کمک می‌کند.

«کاهش مصرف انرژی»، «کاهش هزینه‌ها»، «ارتقا سطح زندگی»، «شتابان‌تر و دقیق‌تر شدن عملیات تولید» نیز دیگر مزایایی است که این کار برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به ارمغان می‌آورد. زیست‌بوم فناوری و نوآوری هم زادگاه و خاستگاه چنین تحولی است که می‌تواند با اتصال توانمندی‌های دانشی و تخصصی صاحبان فناوری‌هایی چون «رباتیک و خودروهای بی‌سرنشین»، «پهپاد»، «پلت فرم آنلاین»، «پرینتر سه‌بعدی»، «داده‌کاوی»، «هوش مصنوعی و یادگیری ماشین»، «اینترنت اشیا و سنسور» و «پردازش و ذخیره‌سازی ابری» به نیازهای خط تولید؛ هوشمندسازی این عرصه را محقق کنند.

خط تولید هوشمند، خط تولیدی است که با استفاده از جدیدترین تجهیزات و تکنولوژی‌های روز دنیا تجهیز شده و می‌تواند عملیات مختلف را بهینه‌سازی کند. از جمله مزایای هوشمندسازی خط تولید می‌توان به مواردی مانند کاهش هزینه‌ها، کاهش مصرف انرژی، بهینه‌سازی روند تولید، افزایش محصولات، بهبود کیفیت محصولات و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

 در واقع تولید هوشمند یا کارخانه هوشمند یکی از آثار انقلاب صنعتی چهارم است و به عقیده کارشناسان این مدل تولیدی به دنبال ادغام روش‌های پیشرفته تولید، فناوری‌های عملیاتی و فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات برای ایجاد سیستمهای تولیدی با قابلیتهای بیشتر در کنترل هزینه و عملکرد است. به همین دلیل کشورهای توسعه یافته چند سالی است که به سمت هوشمندسازی روند تولید در کشورشان حرکت کرده‌اند.

در ایران نیز با وجود توانمندی‌های دانشی و تخصصی می‌توانیم تولید هوشمند را در زیست بوم صنعتی کشور عملیاتی کنیم که این کار نیازمند تعامل صنعت با فناوران و دانشگاه‌ها است. اتصالی که می تواند فرآیند تولید محصولات را شتاب دهد و کیفیت آنها را بالا ببرد.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search