آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

تفاهم‌نامه| تقویت همکاری‌های مشترک برای توسعه فناوری‌های نوین اقتصاد دیجیتال در ارتقای امنیت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش بانک اطلاعات نخبگان، این تفاهم‌نامه در راستای «هم‌افزایی و توسعه مناسبات راهبردی و گسترش همکاری‌های فناورانه و خدمات مشاوره‌ای حوزه رباتیک»، «هوشمندسازی و هوش مصنوعی»، «IOT (صنعت نسل4)، «آی‌سی‌تی»، «مدیریت منابع انرژی»، «شهرهای هوشمند»، «بیگ دیتا و پردازش ابری»، «سلامت دیجیتال»، «به کارگیری شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه رباتیک»، «تعامل با دانشگاه‌های مطرح کشور در حوزه‌های اینترنت اشیاء» و «سیاستگذاری‌های حوزه‌های نوآوری، فناوری، اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی» منعقد شد.

 

رفع نیازها و ارتقای امنیت و صیانت

تفاهم‌نامه‌ای که به امضای حسین ملازاده دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و سرهنگ ستاد علی حکیمی رییس مرکز نوآوری و هوشمند سازی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش به امضا رسید و ایجاد و تقویت زمینه‌های همکاری مشترک در زمینه فناوری های نوین و نوظهور اقتصاد دیجیتال با رویکرد رفع نیازها و ارتقای امنیت و صیانت و بومی‌سازی حداکثری مبتنی بر اقتصاد مقاومتی را هدف قرار داده است.

از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه می‌توان به «تلاش برای برطرف کردن نیازهای سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش و مجموعه های مرتبط با استفاده از ظرفیتهای سازمان و معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند و فعال با هدف کاهش زمان و هزینه، افزایش بهره وری، به روز رسانی و کاهش وابستگی به محصولات و فناوری های خارجی»، «ایجاد و تقویت زمینه‌های همکاری مشترک در زمینه اکتساب فناوری‌های نوظهو حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی با رویکرد بومی‌سازی حداکثری مبتنی بر اقتصاد مقاومتی» و «توسعه همکاری‌های دوسویه راهبردی در زمینه پایش تحولات محیطی فناورانه و اکتساب فناوری‌های بر‌هم زن و برترساز دفاعی و ملی» اشاره کرد.

همچنین این همکاری مشترک موضوعاتی چون «بهره‌برداری از ظرفیت های فنی و مشاوره‌ای طرفین در راستای نوآوری و انجام مأموریت‌های سازمانی»، «افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از موازی‌کاری در اجرای پروژه‌های فناورانه»، «هدایت و راهبری شرکت های دانش بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی» و «هدایت و نظارت راهبردی برنامه های کلان حوزه اقتصاد دیجیتال و فناوری‌های نوین و نوظهور» را نیز در اولویت قرار داده است.

 

گام‌های مشترک

در این تفاهم‌نامه تاکید شده است تا تلاش‌ها و همکاری‌های مشترک در محورهای «حمایت و زمینه‌سازی برای رشد، توسعه و شکوفایی ابتکار، نوآوری و تفکر راهبردی و سیاستگذاری در حوزه هوشمندسازی، هوش مصنوعی و رباتیک»، «همکاری و تبادل اطلاعات در مورد رصد فناوری‌های برهم زن و برترساز در حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی»، «حمایت، تسهیل‌گری و مشارکت طرفین در زمینه رویدادهای فناورانه ملی حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی، رباتیک و هوش مصنوعی»، «حمایت، تسهیل‌گری و مشارکت طرفین در زمینه طرحهای فناورانه برای رفع نیازهای اساسی و کلان کشور» و «حمایت، تسهیل‌گری و مشارکت طرفین  در زمینه پشتیبانی از دانشگاهها، شرکتها و موسسات دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی کشور به منظور توسعه و افزایش قدرت اقتصادی کشور» صورت گیرد.

 

معرفی ظرفیت‌ها، قابلیت‌های فناورانه، توانمندی‌ها و محصولات مرتبط و کاربردی

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در این تفاهم‌نامه متعهد شده است تا نسبت به «معرفی ظرفیت‌ها، قابلیت‌های فناورانه، توانمندی‌ها، محصولات و خدمات متناسب با موضوع تفاهم‌نامه در حوزه هوشمند سازی، هوش مصنوعی و رباتیک و کاربردهای ملی و دفاعی مربوطه»، «به اشتراک گذاری تجارب، منابع دانشی و دستاوردهای فناورانه برای انجام فعالیت‌های مشترک»، «تسهیل در انتقال فناوری و بهره‌برداری از ظرفیت‌های فناورانه پارک های علم و فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاهها و بخش خصوصی کشور» و «ایجاد بستر تحقیقات مشترک برای ایجاد و توسعه قابلیت‌های فناورانه ملی، دفاعی، امنیتی و بومی» اقدام کند.

مرکز نوآوری و هوشمندسازی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا نیز ماموریت دارد تا در جهت «تبیین مطالبات کلیدی و نیازمندی‌های کلان مورد نیاز فناورانه با تأکید بر فناوری‌های دفاعی و ملی اولویت دار»، «ایجاد بستر تحقیقات مشترک در جهت ایجادوتوسعه قابلیت‌های فناورانه ملی، دفاعی، امنیتی و  بومی» و «به اشتراک گذاری تجارب، منابع دانشی و دستاوردهای فناورانه جهت انجام فعالیت‌های مشترک» گام بردارد.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search