آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

عملیات‌ امداد و نجات با تعیین ابعاد وقوع پدیده‌های جوی دقیق‌تر شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

محصولی ایران‌ساخت تولید شد تا عملکرد نیروهای امدادی در مواقع بروز پدیده‌های جوی بهبود و ارتقا یابد.

سامانه ژئواینفورماتیک هواشناسی محصولی دانش‌بنیان است که مخاطب اصلی آن سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور است تا برای بررسی شرایط آب و هوا و ارتقای عملکرد اقدامات امداد و نجات به کار می‌آید. این محصول توسط شرکت کاوش سپهر لوتوس به تولید رسیده است.

در طراحی این سامانه به 3 نکته اصلی «ارائه داده برای تمامی نقاط جمعیتی قابل ملاحظه»، «محاسبه ریسک ناشی از پدیده های مختلف جوی و اطلاع رسانی به نیروهای امدادی» و در نهایت «دقت در مشخص کردن ابعاد وقوع پدیده‌های مختلف جوی» توجه شده است. در طراحی آن؛ 8 پدیده‌ای که بر اساس اقلیم کشور می‌توانند خسارت‌های مالی و جانی زیادی در پی داشته باشند مورد توجه قرار گرفته است تا قبل و هنگام وقوع حادثه، اطلاع رسانی برای اقدامات مناسب و به موقع صورت گیرد.

به این ترتیب می توان برای هر منطقه حتی در حد بخش، برای بازه های زمانی مختلف به پیش بینی ریسک پدیده های مختلف و شدت و نتایج محتمل آن دسترسی داشت و در مواقعی که قابلیت پیشگیری وجود دارد اقدامات ضروری انجام می شود.

رویدادهای مرتبط با آب و هوا بعد از تصادفات جاده‌ای مهم‌‍‌ترین عامل درگیری نیروهای امدادی در طول سال و در بیشتر نقاط کشور هستند. از آنجا که 25 درصد تصادفات جاده‌ای  نیز بر اثر عوامل جوی رخ می‌دهد، بنابراین اطلاعات دقیق محلی و هوشمند از وضعیت آب و هوا و ریسک های مرتبط با آن، یک ضرورت برای نیروهای سازمان امداد و نجات هلال احمر به حساب می‌آید.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search