آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

18 طرح فناورانه به اجرا درمی‌آید تا حمل‌ونقل عمومی در مسیر هموارتری حرکت کند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سرمایه‌گذاری‌های کلان کشورها بر روی صنعت حمل‌ونقل عمومی و توسعه فناورانه این حوزه یک پیام مهم برای مدیران دولتی دارد؛ آن هم ضرورت توجه ویژه به این عرصه پرکاربرد و عمومی که جامعه با آن سروکار دارد.

چند سالی است که صنعت حمل و نقل به طور جدی مورد توجه بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا از جمله کمپانی های فعال در حوزه فناوری قرار گرفته و نتیجه چنین حرکتی، منجر به تولید دستگاه ها و وسایل حمل و نقلی شده است که از آخرین فناوری های روز دنیا بهره می‌برند و با وجود نوپا بودن، می‌توانند نویدبخش آینده‌ای روشن در شیوه حمل و نقل و جابجایی باشند.

صنعت حمل‌ونقل عمومی یکی از صنایع مشتری‌مدار در ادوار مختلف تاریخ بشر محسوب می‌شود و همچنان نیز به عنوان یکی از صنایعی که ارتباط مستمری با روزمرگی مردم دارد و یکی از نیازهای جدی آنها را مرتفع می کند؛ در جوامع کاربردی و راهبردی است.

اما این صنعت حساسی که طیف وسیعی از مردم را به مشتریان دایمی خود بدل کرده چند سالی است که در دایره فناوری‌ها و خلاقیت‌ها به سمت حیاتی نو و مدیریتی نوین حرکت کرده است و مسافران، رانندگان و مدیران شهری از مزایای این مدل جدید و پیشرفته حمل و نقل بهره مند می شوند.

مدلی از حمل و نقل که با استفاده از فناوری های مدرن و خلاقیت های دانشی و تخصصی؛ علاوه بر تامین نیاز عمومی به جابه‌جایی و تردد؛ امکانات دیگری نیز در اختیار شهروندان قرار می دهند که از آن جمله می‌توان به هوشمند شدن رصد خودروهای کاربردی در حمل و نقل عمومی، اطلاع رسانی از زمان دقیق حرکت وسایل نقیله، درخواست هوشمند خودرو و غیره اشاره کرد.

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان نیز در همین مسیر تلاش کرده تا با حمایت از شرکت های دانش بنیان و خلاق؛ اثری ماندگار و هوشمندانه در توسعه حمل و نقل عمومی و بازار محصولات و خدمات بومی تولید شده در این عرصه داشته باشد.

بر همین اساس از 18 محصول و خدمت نوآورانه و فناورانه که در توسعه یافتگی حمل و نقل عمومی موثر هستند حمایت کرده است. محصولاتی چون «پلت فرم یکپارچه شهر پی»، «سامانه اتوبوس‌یابی»، «کیوسک هوشمند درخواست تاکسی در مبادی ورودی شهرها»، «نسل جدید تابلوهای هوشمند اطلاع رسانی اتوبوس»، «پرداخت کرایه قطار شهری با اپلیکیشن تاب»، «اپلیکشین هوشمند شهرداری»، «سامانه ویدئو مپ» و «پرداخت آنلاین حمل و نقل عمومی» از جمله این تولیدات است.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search