آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

ایده‌های نوآورانه راه خود را به بازار پیدا می‌کنند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با حمایت کانون پتنت معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان یکشنبه‌ها با طعم مالکیت فکری به معرفی و آموزش فرآیندهای ایده پردازی تا ثبت پتنت می‌پردازد.

کانون پتنت ایران به عنوان یکی از برنامه‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با هدف حمایت از ایده‌های نواورانه، ثبت و تجاری‌سازی آن‌ها شکل گرفته است.

 

این کانون، در حوزه فناوری و نوآوری، مأموریت خود را حمایت از ثبت و تجاری‌سازی دستاوردها و دارایی‌های فکری مخترعان و شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در بازارهای خارجی و آموزش و مشاوره در زمینه‌های مرتبط، تعریف کرده است. در همین راستا، دور جدید برنامه‌های آموزشی کانون برای فعالان زیست‌بوم نوآوری کشور، از ابتدای آذر ماه آغاز می‌شود.

 

برگزاری دوره‌های آموزشی با محور مالکیت فکری

کانون پتنت ایران در سال‌های گذشته، با ایجاد شبکه‌ای از مدرسان و استانداردسازی مجموعه‌ای از محتواهای آموزشی، به عرصه توسعه یادگیری مالکیت فکری ورود کرده بود که در سال جاری، پس از وقفه‌ای چند ماهه در این فعالیت‌ها، ضمن بازنگری و بازطراحی مجموعه برنامه‌های آموزشی خود، روندی جدید را در این حوزه در پیش گرفت.

در این دوره، نشست‌های آموزشی کانون، یکشنبه هر هفته، از ساعت 16 تا 18، در قالب وبینار برگزار خواهد شد. این سلسله نشست‌ها به صورت هفتگی با محوریت و موضوعات گوناگون به آشناسازی و ترویج مفاهیم حوزه مالکیت فکری، ثبت ایده، پتنت، اختراع و کمک و هدایت فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری به مسیر تجاری‌سازی می‌پردازد.

در دوره جدید این فعالیت‌های آموزشی کانون پتنت، سه رویکرد «تنوع‌بخشی به محتواهای آموزشی»، «توجه به کاربردهای عملیاتی مفاهیم و ابزارهای مالکیت فکری» و «محوریت‌بخشی به مقوله تجاری‌سازی» به صورت ویژه و ملموس، در برنامه‌های آموزشی مختلف کانون مورد توجه قرار گرفته است.

بر همین اساس، یکشنبه 13 آذرماه سال جاری، نشست آموزشی 2ساعته با عنوان «رایگان صید کنید و استفاده‌اش را ببرید» با تدریس محمود مداح پور از فعالان حوزه نوآوری میزبان شرکت‌کنندگان خواهد بود.

علاقه‌مندان و فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور، از مخاطبان بالقوه یکشنبه‌ها با طعم مالکیت فکری هستند و برای حضور در این رویداد می‌توانند به لینک ثبت نام مراجعه کنند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search