آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

بی خطرسازی و امحاء پسماندهای ویژه توسعه یافت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

لامپ‌های فلورسنت در ترکیبات خود دارای آلاینده‌های زیست‌محیطی هستند و بی خطرسازی این پسماندها، نیازمند فناوری و روش‌های منحصر به خود است.

یک شرکت فناور موفق شده است با توانمندی بومی، در حوزه امحاء و بی خطرسازی انواع پسماندهای باقی ‌مانده از لامپ‌های فلورسنت و گازی، چاپگرها و خدمات خود را ارائه کند.

از خدمات فناورانه شرکت کاردین صنعت نوتریکا در این حوزه می‌توان به امحاء و بی امحاء و بی خطرسازی پسماند انواع باتری، کارتریج تونر، ارائه خدمات نمونه برداری و پایش جیوه در محیط، ارائه خدمات حمل و نقل پسماندهای ویژه و صنعتی و ارایه خدمات شناسایی طبقه بندی کدگذاری آماده سازی، حمل و نقل و دفن پسماندهای ویژه و صنعتی اشاره کرد.

 

حذف آلایندگی لامپ‌ها

این شرکت فناور دستگاه ایران‌ساخت را طراحی کرده است که لامپ‌های کم ،مصرف فلورسنت و گازی را قبل از پردازش در یک مرکز بازیافت خرد کرده و تمام بخارات جیوه موجود در لامپ‌های مستعمل را کنترل میکند. این دستگاه دارای یک مخزن ۲۰۰ لیتری است که گنجایش  300 تا 350 کیلوگرم پسماند لامپ را دارد.

ذرات و بخارات جیوه حین فرآیند خردایش توسط فیلتراسیون تعبیه شده در دستگاه کنترل و حذف میشوند از این رو دیگر نگرانی بابت شکسته شدن لامپهای مستعمل حین انبارداری جابجایی و حمل و نقل وجود ندارد حذف بخارات جیوه توسط دستگاه لامپ خردکن ارزان‌ترین شیوه مقدماتی جهت جلوگیری از خطرات زیست محیطی ناشی از انتشار بخارات جیوه در پسماند لامپهای مستعمل است.

 

کنترل و حذف بخارات جیوه در پسماند لامپهای فلورسنت، کم مصرف و گازی

کاهش اثرات زیان بار ترکیب خطرناک جیوه بر سلامت انسان و محیط زیست عدم نگرانی از شکسته شدن لامپ‌ها و جلوگیری از انتشار بخارات جیوه در محیط حین انبارداری و حمل و نقل از ویژگی های این دستگاه است. مطالعات نشان میدهد حدود ۲ تا ۳ درصد لامپ‌ها در زمان انبار داری جابجایی بسته بندی و حمل و نقل شکسته میشوند، بنابراین، استفاده از دستگاه لامپ خرد کن شرایط ایمن و موثری را در محیط کار فراهم می آورد.

کاهش هزینه و فضای نگهداری پسماند لامپها هنگام انبارداری کاهش هزینه و مشکلات حمل و نقل پسماند لامپها کاهش حجم پسماند لامپها تا بیش از ۸۰ درصد، صرفه جویی در نیروی کار حین بسته بندی پسماندها و حمل و نقل، ساماندهی و مدیریت پسماند لامپهای سوخته و مستعمل،  بازیابی مواد تشکیل دهنده لامپ و ترویج فرهنگ برخورد با پسماندهای ویژه ارتقاع سیستم مدیریت و تفکیک پسماند در مجموعه های صنعتی از ویژگی‌های دستگاه لامپ خردکن ایران‌ساخت است.

توسعه خدمات حذف پسماندهای ویژه

در کنار این فعالیت‌ها و با هدف توسعه دانش و توانمندی فعالان محیط زیست و کارشناسان، دوره ها و کارگاه‌های تخصصی مدیریت پسماند طراحی سیستم مدیریت پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی برگزار می‌شود ارزیابی اثرات زیست محیطی پسماندهای ویژه و انجام مطالعات مربوطه ارایه خدمات آموزشی مشاوره ای ،مهندسی امکان سنجی فنی و اقتصادی در حوزه صنایع زیست محیطی، انجام برنامه عملیاتی مدیریت پسماند و تهیه بانک اطلاعاتی در راستای طرح خود اظهاری و رعایت پیش نیازهای استانداردهای ملی و بین المللی از دیگر خدمات این مجموعه فناور به شمار می‌رود.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search