آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

مدیریت بحران‌های طبیعی با محصولی فناورانه کارآمدتر و دقیق‌تر شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سیستم هوشمند مشاهدات ماهواره‌ای «سهم» با استفاده از دریافت تصاویر ماهواره‌ای و پردازش تصاویر بر اساس الگوریتم های هوش مصنوعی، پدیده های محیطی کل کشور را پایش می کند و گزارش های فنی را به کاربران ارسال می کند.

این سامانه با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و توسط شرکت تیزنگر پایش طراحی و تولید شده است و در شرایط بحرانی به یاری کاربران می‌آید. محصولی ایران‌ساخت که با استفاده از فناوری ژئوماتیک عملیاتی شده است.  

کاربردهای این سامانه از طریق پردازش تصاویر ماهواره‌ای «مناطق آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع»، «پایش پهنه‌های آبی تالاب‌ها و دریاچه‌ها»، «پایش گردوغبار»، «پایش آلودگی‌های نفتی در دریاها»، «پایش جنگل‌ها و کنترل تغییر کاربری و جنگل‌داری»، «اکتشاف معادن»، «پایش و هوشمندسازی مزارع کشاورزی»، «پیش‌بینی و امدادرسانی در بحران سیلاب» و غیره را شناسایی می‌کند و اطلاعات را به کاربران که معمولا سازمان‌ها و مردم هستند ارسال می‌کند.

فناوری های مورد استفاده در این محصول «الگوریتم هوشمند تشخیص آتش»، «فناوری هوشمند مدیریت سیلاب»، «فناوری هوشمند کشاورزی نوین» و «فناوری هوشمند مدیریت تالاب و جنگل‌ها» است.  

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search