آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

با عرضه 60 محصول فناورانه تعداد شهرهای هوشمند در کشور بیشتر می‌شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چند سالی است که بازار شهرهای هوشمند به لطف راه‌کارهای نوآورانه‌ و فناورانه‌ای چون اینترنت اشیا در دنیا داغ شده است.

شهرنشینی پدیده‌ای بدون پایان است. امروزه 54 درصد از مردم جهان در شهرهای مختلف زندگی می‌کنند که انتظار می‌رود تا سال 2050 به 66 درصد برسد. این توسعه ادامه‌دار قطعا تبعات زیست‌محیطی، اجتماعی و اقتصادی به همراه دارد. به همین دلیل باید با کمک فناوری و نوآوری؛ این آثار منفی را کاهش داد.

توسعه شهرهای هوشمند یکی از این راه‌کارهایی است که می‌تواند مدیریت شهرها را هوشمند و پایدارتر کند. به همین دلیل کشورهای مختلف چند سالی است به دنبال توسعه شهرهایی هستند که با کمک فناوری به شکلی هوشمند و خلاقانه مدیریت می‌شوند. در این نوع از زیستگاه‌های بشری؛ مدیران شهری از شبکه‌های دامنه بالای مصرف برای برقراری ارتباط و بهبود زیرساخت‌ها، بهره‌وری، راحتی و کیفیت زندگی ساکنین و بازدیدکنندگان استفاده می‌کنند.

در ایران هم این مفهوم در حال پا گرفتن و توسعه یافتن و بازار آن با عرضه 60 محصول فناورانه رونق گرفته است. محصولاتی که توسط شرکت‌های دانش بنیان و فناور طراحی و تولید شده و می تواند نیاز مخاطبان را پاسخ دهد.

محصولاتی چون طرح سرمایه گذاری تولید صفحات فایبرسمنت برد (کف پوش)، سامانه جامع کنترل و مدیریت یکپارچه پارس کارن، تولید انواع رنگ‌های پیشرفته، مسلح کننده سلولی خاک ، آسفالت و بتن ( ژئوسل دوختی پس کشیده )، تهیه نقشه هوایی، تهیه نقشه توپوگرافی، آب مجازی (تولید آب اشامیدنی از رطوبت هوا)، تکنولوژی رنگین‌سازی و نقش‌اندازی سنگ‌های طبیعی، خط تولید سنگ‌های سه‌بعدی و غیره که تولید و تجاری‌سازی شده است.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search