آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

با 6 اقدام زیرساخت‌های فناوری اطلاعات برای اجرای برنامه‌های توسعه فناوری نانو ارتقا یافت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 

زیرساخت فناوری اطلاعات شامل دستگاه‌های ذخیره‌سازی، دستگاه‌های پردازش اطلاعات، سیستم‌های انتقال و دستیابی به اطلاعات است و به منزله بستر سامانه های اطلاعاتی، امکان ارائه سرویس ها و خدمات اطلاعاتی با کیفیت مطلوب را فراهم می کند.

زیرساخت فناوری اطلاعات شامل مولفه‌هایی چون «سخت افزار مانند سرورها، کامپیوترها، سوئیچ‌ها، هاب، روترها و دیتاسنترها»، «برنامه‌های کاربردی نرم‌افزاری که بسته به نیاز سازمان، طراحی و پیاده‌سازی و یا تهیه می‌شوند» و «شبکه شامل توانمندسازی شبکه، فایروال و امنیت، اتصال به اینترنت» می‌شوند.

ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری  نیز در همین راستا به منظور انجام عملیات و مدیریت زیرساخت فناوری اطلاعات متشکل از مولفه‌های مذکور، مانیتورینگ، پشتیبانی و ارتقای نرم‌افزاری سرورهای سامانه‌های سخت‌افزار و نرم‌افزارهای متعددی را تهیه کرده و به بهره‌برداری رسانده است که از جمله این اقدامات می‌توان به «مانیتورینگ، پشتیبانی و ارتقای نرم‌افزاری سرورهای سامانه‌های ستاد»، «پشتیبانی و ارتقای فایروال‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری سرورها» و «ارتقای ابزارهای مانیتورینگ تجهیزات سخت‌افزاری سرورها» اشاره کرد.

همچنین «ارتقای امنیتی برخی سامانه‌های اطلاعاتی ستاد نانو»، «تامین سخت‌افزارهای پشتیبان ضروری برای حفظ پایداری سرورها و نگهداشت اطلاعات» و «جداسازی برخی سامانه‌های نرم‌افزاری با حفظ یکپارچگی با سایر سامانه‌ها» نیز دیگر اقدامات ستاد نانو در این زمینه است.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search