آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

گام‌های دانش‌بنیانی برای بازیافت پسماند برداشته شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق فعال در زمینه‌ی پسماند تاکنون توانسته‌اند با ارائه راهکار جدید و تولید محصولات ایران ساخت در جهت مدیریت پسماند گام‌های مؤثری در کشور بردارند.

مدیریت پسماند یکی از موضوعات محیط زیستی است که همواره چالش‌هایی در این زمینه وجود داشته است. بازیافت پسماند موضوعی بسیار حائز اهمیت و مدیریت صحیح آن بر سلامت کره‌ زمین بسیار مؤثر است.

یکی از اصلی‌ترین اهداف بازیافت زباله، مربوط به حفظ منابع طبیعی در کره زمین است. جنگل‌ها و درختان، چشمه‌ها ورودها، دریاها و اقیانوس‌های بزرگ، بیابان‌های بسیار بزرگ جزو اصلی‌ترین منابع طبیعی کره زمین محسوب می‌شوند و آلودگی و از بین بردن این منابع موجب اتلاف آن‌ها شده و مشکلات بسیاری را برای بشر ایجاد می‌کند.

بازیافت پسماند موضوعی است که مورد توجه بسیاری از نهادها و سازمان‌های مختلف از جمله سازمان محیط‌زیست، سازمان شهرسازی، نهادها و مؤسسات آزاد فعال در حوزه محیط‌زیست و پاک‌سازی شهری قرار گرفته است.

امروزه روش‌های مختلفی برای بازیافت زباله وجود دارد که شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق نیز با ارائه راهکار جدید و همچنین تولید محصولات ایران ساخت با ارزش‌افزوده بالا در حوزه کشاورزی و پسماند توانسته‌اند گام‌های مؤثری بردارند.

تولید کودهای پیشرفته بیولوژیک با استفاده از سویه جدا شده نمونه‌ای از این محصولات ایران ساخت است. تولید ذغال قالبی (بریکت) از پسماندهای مزارع کار نوینی محسوب می‌شود که جایگزین ذغال چوب شده است.

این محصول دارای ارزش حرارتی 3 برابر ذغال سنگ معمولی است و با توجه به بالا بودن میزان زائدات در کشاورزی و آتش زدم هرساله این مواد، این امر موجب گرمای زمین و تولید کربن دی‌اکسید شده و باعث قلیایی شدن خاک نیز می‌شود. این محصول از چنین مسائلی جلوگیری می‌کند.

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search