آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

فناوری به مرغداری‌ها و گلخانه‌ها برای امنیت غذایی خدمات ویژه ارائه می‌کند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شرکت‌های دانش‌بنیان موفق شده‌اند با استقرار سامانه‌های هوشمند صاحبان مرغداری‌ها و گلخانه‌های کشور را با مزایای استفاده از فناوری در این حوزه آشنا کنند.

امنیت غذایی هر کشور جزو راهبردی‌ترین مسائل هر جامعه‌ای محسوب می‌شود، به همین دلیل معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تاکید ویژه‌ای بر روی این حوزه دارد. شرکت نفیس پردازشگر دانش از مجموعه های دانش بنیانی است که با تشکیل یک هسته تحقیق و توسعه فعال دانشگاهی تلاش کرده تا بر روی پاسخگویی به نیازهای فناورانه این حوزه متمرکز شود.

عقیل کشیر تقرتپه مدیرعامل شرکت دانش بنیان نفیس پردازشگر دانش با اشاره به اینکه آلرتیس محصولی برای مرغداری‌ها و گلخانه‌ها است، گفت: این محصول سامانه مجموعه‌ای شبکه مانند از سنسورهای بی‌سیم است که با داشتن شعاع پوششی بیش از یک کیلومتر در انواع مراکز صنعتی و به ویژه مرغداری‌ها و گلخانه‌ها قابل استفاده است.

مالک مرغداری باید پیوسته پارامترهای مختلفی را مانند، دما، وضعیت هوا و دیگر شاخص‌ها را بررسی کند. این سامانه به کاربر کمک می‌کند تا اطلاعات لحظه‌ای از وضعیت مرغداری داشته باشد. افزایش سوددهی سالن و کاهش هزینه‌ها، کاهش مصرف دانه، کاهش مصرف دارو، کاهش تلفات، جلوگیری از شوک دمایی جوجه، کاهش ضریب تبدیل در سالن‌های سنتی و مدرن از جمله مزایای استفاده از این سامانه دانش‌بنیان است.

از این محصول همچنین می‌توان برای کنترل شرایط محیطی و مدیریت انواع گلخانه‌ها نیز بهره برد. این سامانه شبکه‌ای کمک می‌کند تا هزینه گلخانه‌ها کاهش پیدا کند و بهره‌وری محصول افزایش یابد.

یکی دیگر از محصولات این شرکت، تولید گرمخانه‌های صنعتی است. گرمخانه یا انکوباتور  دستگاهی است که در آزمایشگاه‌های زیستی برای کشت و رشد دادن نمونه‌های زنده مانند سلول‌ها یا میکروب‌ها به کار می‌رود. این وسیله با کنترل رطوبت، دما، میزان اکسیژن و دی اکسید کربن شرایطی مناسب برای رشد ارگانیسم‌های زنده فراهم می‌کند. انکوباتور یکی از ابزارهای مهم در آزمایش‌های میکروبیولوژی، زیست‌شناسی سلولی و دیگر رشته‌های هم‌سو محسوب می‌شود.

شرکت دانش‌بنیان نفیس پردازشگر دانش همچنین در زمینه تاسیس انواوع سردخانه‌ها، تاسیسات کشاورزی و تولید سنسورهای مختلف مورد استفاده در این حوزه، فعالیت دارد و علاوه بر تولید، خدمات طراحی، نظارت و مشاوره دانش‌بنیان نیز به این بخش ارائه میکند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search