آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

استحکام و امنیت سازه‌ها با رنگ ضدحریق بهبود یافت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رنگ منبسط شونده ضدحریق نه تنها به ایمنی ساختمان‌ها کمک می‌کند بلکه به عنوان استحکام‌بخش و افزایش دهنده عمر سازه‌های فولادی در برابر آتش کارآمد است.

مریم صباغ زاده عضو هیات مدیره شرکت صنایع نانو عایق آکسون با اشاره به این که رنگ منبسط شونده ضدحریق در قسمت های مختلف به کار می رود، گفت: رنگ منبسط شونده ضدحریق یک پوشش اکریلیک محلول در آب است که برای محافظت سازه های فولادی در برابر آتش سلولزی استفاده می شود.

رنگ منبسط شونده ضدحریق می تواند به عنوان یک لایه پوششی میانی یا نهایی در محیط های بسته مستقیما روی سازه فولادی استفاده شود. به طور خاص، به عنوان یک سیستم حفاظت در برابر آتش واکنش پذیر برای سازه های فلزی طراحی شده است.

رنگ منبسط شونده ضدحریق برای محافظت تا 180 دقیقه از تیرهای برشی، ستون ها و حفره ها کاربرد دارد. در حالی که نمونه های مشابه تا دو ساعت در مقابل آتش دوام می آورند.

عاری از گازهای سمی

در هنگام استفاده از رنگ منبسط شونده ضدحریق، سطح مورد نظر باید خشک و عاری از هرگونه گرد و غبار، روغن، گریس، شیره و سایر مواد باشد. بهتر است قبل از استفاده، از سنباده زنی سبک با مواد ساینده مناسب استفاده شود و سطح از هر گونه مواد پاک شود.

استفاده از رنگ ضدحریق برای محیط های داخلی و مکان هایی که استفاده از محصولات پایه حلالی به واسطه محدودیت های محیطی امکان پذیر نیست پیشنهاد می شود.

این نوع از رنگ ضدحریق، به هنگام قرار گرفتن در معرض آتش پف کرده و یک ساختار فوم فشرده به ضخامت تقریبی ۲ سانتیمتر روی سطح ایجاد می کند و علاوه بر این که از خود گازهای سمی و بودار متصاعد نمی کند، بعنوان یک لایه عایق عمل می کند و مانع از انتقال حرارت به سطح فولاد می گردد.

پوشش ضد حریق برای سطوح چوبی و گالوانیزه نیز قابل استفاده است و عمل کند سوزی چوب و جلوگیری از خاکستر شدن آن را انجام می دهد. سازه فلزی با محیط بزرگتر در مقایسه با سازه ای که دارای محیط کوچکتری است حرارت بیشتری دریافت می کند.

ایجاد 50 فرصت شغلی

همچنین مقاطعی که دارای سطح مقطع بزرگتر باشند حرارت بیشتری جذب می کنند. به عبارتی سازه بزرگ و نازک سریع تر از سازه کوچک و ضخیم گرم می شود. هر چه مقدار این عامل بزرگ تر باشد ضخامت رنگ مورد نیاز بیش‌تر خواهد شد. میزان در معرض بودن نیز ۳ یا ۶ وجه در این امر موثر است.

این مدیر حوزه دانش بنیان با اشاره به این که محصول تولید شده در شرکت صنایع نانو عایق آکسون یک پنجم نمونه خارجی قیمت دارد، توضیح داد: تا به امروز 50 فرصت شغلی در شرکت نانو عایق آکسون ایجاد شده است و این ظرفیت برای توسعه فرصت های شغلی نیز وجود دارد.

 

 

منبع، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search