آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

نمونه‌بردار پیشرفته تولید شد تا نیاز آزمایشگاه‌ها به واردات رفع شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک شرکت دانش‌بنیان موفق به ساخت دستگاه نمونه‌بردار پیشرفته آزمایشگاهی شده است.

مرتضی استادرحیمی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پل ایده‌آل پارس با بیان اینکه سمپلر آزمایشگاهی از پایه‌ای‌ترین تجهیزات آزمایشگاهی هستند و انجام بسیاری از آزمایش‌ها بدون این تجهیزات ممکن نیست، افزود: این محصول با عملکردی مطابق استاندارد و الزامات بین‌المللی تولید شده است.

نیاز تمام آزمایشگاه‌های کشور

حجم برداری و انتقال میزان مشخصی از نمونه مایع یکی از پایه‌ای‌ترین و متداول‌ترین فرآیندها در آزمایشگاه‌ها است. سمپلرهای آزمایشگاهی تجهیزاتی هستند که از آن‌ها برای حجم‌برداری در مقادیر بسیار دقیق و کم استفاده شود.

این تجهیزات در تمامی آزمایشگاه‌های تشخیص پزشکی، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و دارویی، آزمایشگاه‌های صنایع شیمیایی و پتروشیمی، آزمایشگاه‌های صنایع غذایی و دیگر آزمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

با توجه به تأثیر مستقیم حجم نمونه در نتایج آزمایش، دقت و درستی عملکرد سمپلر بسیار مهم است. عملکرد ضعیف تجهیز از یک‌سو نه‌تنها می‌‌تواند منجر به خطا در تشخیص و تست شود، از سوی دیگر تکرارپذیری نتایج یک تست را با مخاطره مواجه می‌سازد و در عمل امکان صحه‌گذاری نتایج تست آزمایشگاهی از بین می‌رود.

میکروپیپت‌های PIP از حجم یک تا 1000 میکرولیتر، طراحی و تولید شده‌اند و گستره جامعی از نیازهای بخش‌های تشخیصی و تحقیقاتی مانند زیست‌شناسی مولکولی، میکروبیولوژی، بالینی، کشت سلولی و موارد دیگر را پوشش می‌دهند.

دقت‌افزایی در محل تولید

سمپلرهای ایران‌ساخت برای پاسخ‌گویی به نیازهای آزمایشگاه‌های کشور و همچنین رقابت با نمونه‌های خارجی موجود، به‌گونه‌ای طراحی و تولید شده‌اند که مانند تمامی سمپلرهای مطرح جهانی عملکردی مطابق با استانداردهای بین‌المللی داشته باشند.

برای ارزیابی و اطمینان از دقت و صحت عملکرد سمپلرها، آزمایشگاه تخصصی کالیبراسیون سمپلر در محل تولید این تجهیزات راه‌اندازی شده است و این آزمایشگاه موفق به دریافت گواهی‌نامه ISO 17025 از مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران شده است.

این ابزار، هرروزه و با تناوب بالا در آزمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و متخصصین برای حجم‌‌برداری نمونه‌های مختلف مانند اسیدها و بازها، بافرها، محلول‌های نوکلئوتیدی، ترکیبات فرار، ترکیبات رادیواکتیو، محلول‌های ویسکوز و موارد دیگر از این تجهیزات استفاده می‌کنند. این تناوب بالای کاربری و تنوع نمونه‌ها به‌صورت مستقیم بر روی دقت سمپلرها تأثیر می‌گذارند، از همین رو کالیبراسیون پیوسته و سرویس مداوم سمپلرها نقش کلیدی در عملکرد آن‌ها دارد.

مطابق استاندارد و الزامات بین‌المللی

از مزیت‌های سمپلرهای علاوه بر کیفیت و دقت عملکردی، می‌توان به پشتیبانی و ارائه خدمات پس از فروش این تجهیزات اشاره کرد. از جنبه‌ی اقتصادی تولید این محصول منجر به اشتغال در حدود 100 نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم شده است. این محصول باتوجه به عملکردی مطابق استاندارد و الزامات بین‌المللی تولید شده و به کشورهای همسایه نیز صادر شده است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پل ایده‌آل پارس در خصوص حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: این مجموعه با ایجاد فرآیندهای حمایتی متنوع در بخش‌های مختلف از مشاوره نمونه‌سازی و تولید تا اخذ استانداردها و گواهی‌نامه‌ها و ایجاد بسترهای متنوع جهت ارتباط بین تولیدکننده و مصرف‌کننده، نقش پررنگی در معرفی کالای فناور محور به مخاطبین ایفا کرده است.

 

 

منبع، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search