آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

تولید 120 محصول فناورانه به یاری توسعه نسل جدید کشاورزی آمد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

صنعت کشاورزی تنها با به‌کارگیری محصولات فناورانه و نوآوری‌ها می‌تواند در مسیر توسعه یافتگی قرار گیرد. این اتفاق در ایران از مسیر شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق به این عرصه می‌گذرد.

30 شرکت دانش‌بنیان با تولید 120 محصول فناورانه در تلاش هستند تا صنعت کشاورزی را با نوآوری و خلاقیت عجین کنند و نسل جدید کشاورزی در کشور محقق شود. فناوری‌هایی چون «کاربرد سنسور در مزرعه»، «فناوری مربوط به تولید غذا»، «اتوماسیون سازی» و «مهندسی کشاورزی» که همگی تاثیری بزرگ در توسعه کشاورزی دارند.

بر همین اساس و با حمایت فن بازار ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 120 محصول تولید شد تا صنعت کشاورزی ایران به سمت استاده از فناوری و نوآوری گام بردارد. این اتفاق ذیل فن بازار کشاورزی رقم خورد و محصولاتی چون «سولفات آهن از لجن کنورتور ذوب آهن»، «نوشیدنی انرژی زای ارگانیک زعفران»، «تولید نئوپان با استفاده از پسماندهای کشاورزی»، «اتاقک‌های کشت هوشمند»، «چسب باغبانی»، «کود تغذیه متعادل گیاه زراعی سورگوم»، «دستگاه ذبح مکانیزه شرعی گاو»، «میوه چین دستی» و غیره به تولید رسید.

همه این محصولات به یاری کشاورزان آمد تا محصولات با کیفیت بیشتر و بهره‌وری بالاتر تولید و به بازار عرضه شود. این کار یک ضرورت ملی است. چون با افزایش بی شمار جمعیت، کاهش منابع غذایی و کشاورزی و کم شدن امنیت غذایی در دنیا، نیاز است که کشورها به سمت استفاده از کشاورزی مدرن حرکت کنند تا با کمک آنها بتوانند سرعت و میزان تولید محصولات را ارتقا دهند.

این کار از مرحله کشت تا برداشت و فروش محصولات را در بر می گیرد و می تواند نقشی تاثیرگذار در توسعه نسل جدید کشاورزی و ارتقای بهره‌وری و پایداری محصولات داشته باشد.

 

 

منبع، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search