آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

پایدارسازی ذرات نانو در آب و روغن ممکن شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک شرکت دانش‌بنیان توانسته محصولی طراحی کند که به‌عنوان دستگاه پایه‌ای برای کاربردهای نانو و پایدارسازی ذرات نانو در آب و روغن استفاده می‌شود.

علیرضا شهیدی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان توسعه فناوری مافوق صوت با بیان اینکه دستگاه همگن‌ساز مافوق صوت دو مدل آزمایشگاهی و صنعتی دارد، گفت: این محصول به‌عنوان دستگاه پایه‌ای برای کاربردهای نانو از قبیل تولید ذرات نانو و استفاده از آن کارکرد دارد.

کارآمد در پروژه‌های نانو

دستگاه همگن‌ساز مافوق صوت یا هموژنایزر التراسونیک یک همزن خیلی قوی است که می‌تواند از ذرات نانو در آب و روغن مخلوط پایدار درست کند و باعث تسریع واکنش‌های شیمیایی شود.

هموژنایزر التراسونیک 200 وات یک دستگاه در مقیاس کوچک و آزمایشگاهی است که برای کاربردهای با حجم کم، 5 الی 50 سانتی‌متر مکعب طراحی و تولید شده است. این دستگاه در فرکانس کاری 20 کیلوهرتز تنظیم شده و قابلیت اعمال توان‌های خروجی متفاوت با شدت‌های مختلف را دارا است.

محصول 400 وات نیز یک دستگاه در مقیاس کوچک و آزمایشگاهی است اما با آن می‌توان پروژه‌های عظیم و بزرگ و ایده‌های جدید و خلاقانه را به حقیقت و اجرا نزدیک کرد. این دستگاه هم در فرکانس کاری 20 کیلوهرتز تنظیم شده و قابلیت اعمال توان‌های خروجی متفاوت با شدت‌های مختلف را دارد.

یکی از روش‌هایی که امروزه مورد توجه پژوهشگران، اندیشمندان و صنعتگران قرار گرفته است، استفاده از قدرت و انرژی امواج مافوق صوت برای تولید مواد نانومتری، تهیه دوغاب‌های پایدار، مخلوط کردن مواد با یکدیگر، استخراج عصاره‌های گیاهی است.

این محصول با توجه به نیازهای صنعتی مشتریان طراحی و ساخته شده است. همچنین این شرکت توانسته دستگاه‌هایی با توان‌های 1200 و 2000 وات تولید کند. هموژنایزر التراسونیک 2000 وات بر اساس فرکانس 20 کیلوهرتز و به‌صورت راکتور و پیوسته طراحی و ساخته شده است. از جمله کاربردهای آن می‌توان به همگن‌سازی، استخراج گیاهان دارویی، تولید بیودیزل، گوگردزدایی از گازوئیل و دیگر موارد تخصصی دیگر اشاره کرد.

40هزار دلار ارزآوری

این محصول قیمت پایین‌تری نسبت به نمونه‌های خارجی دارد و کیفیت آن در حد رقابت است. دستگاه همگن‌ساز مافوق صوت به کشورهای چین، ازبکستان،آمریکای جنوبی و بولیوی صادر شده و توانسته در کنار صرفه‌جویی ارزی در حدود 40هزار دلار نیز ارزآوری به همراه داشته باشید،

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان توسعه فناوری مافوق صوت با اشاره به اینکه این محصول باعث تولید مقاله‌های زیادی شده است، افزود: تقریباً در تمام پروژه‌های نانو از این محصول استفاده می‌شود و خیلی از دانشجوها به‌واسطه این دستگاه توانسته‌اند پروژه‌های دکتر و فوق‌لیسانس خود را انجام دهند.

نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایرا‌ن ‌ساخت 23 آذرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد و تا 26 آذرماه سال جاری به صورت حضوری میزبان شرکت‌کنندگان بود و در طول سال به صورت مجازی ادامه خواهد داشت.

تولیدکنندگان، بیش از 9هزار محصول فناورانه در حوزه خدمات، تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت را در قالب این نمایشگاه، ارائه می‌دهند که جزئیات این محصولات و شرکت‌ها در وب‌سایت نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت به نشانی https://iranlabexpo.ir قابل مشاهده است. در این برنامه حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی را براساس سطح بندی تجهیزات در نمایشگاه پرداخت می کند.

 

 

منبع، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search