آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

40 محصول ایرانی برای صنعت هوایی و هوانوردی حمایت شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خودکفایی در صنعت هوایی و هوانوردی تنها یک راه دارد و آن هم حمایت از تولیدات باکیفیت داخلی و بازارسازی برای محصولات مبتنی بر فناوری تولید شده در کشور است.

کاری که چند سالی است با شدت گرفتن تحریم‌ها، مشکلات پیش روی بازار وارداتی و از همه مهم‌تر شکل‌گیری زیست‌بوم فناوری و نوآوری با سرعت و جدیت بیشتری انجام می شود و با حمایت‌های صورت گرفته تاکنون 40 محصول دانش‌بنیان تولید و به بازار عرضه شده است.

محصولاتی که در شبکه صنعت هوایی و هوانوردی ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ثبت و تایید شده است. محصولاتی که حاصل تلاش شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری است که با اتکا به تخصص و توان داخلی تولید شده‌اند. این محصولات در حوزه‌های مختلفی چون پرنده‌ها، قطعات، تجهیزات فرودگاهی، مواد و آلیاژ و زیرسامانه‌ها.

در این شبکه ملی تاکنون 57 شرکت دانش‌بنیان ثبت شده و محصولات خود را معرفی کرده‌اند. شبکه‌ای که به دنبال «رصد وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه»، «توسعه کسب‌وکارها»، «ایجاد زمینه مناسب برای تجاری‌سازی فناوری‌ها و محصولات»، «تقویت توان تولید داخلی» و غیره است.

این شرکت‌ها با ورود به این عرصه محصولاتی مثل دستگاه‌های تست اصطکاک باند فرودگاه، پهپادهای شناسایی، سم‌پاش‌ها، پرنده‌های بی‌سرنشین با کاربردهای مختلف و غیره را تولید کردند و با حمایت‌های دریافت شده توانستند آنها را روانه بازار کنند.

 

 

منبع، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search