آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

بارکدهایی که میلیون‌ها نفر را به یکدیگر وصل می‌کند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بارکد دوبعدی فناوری رمزکشایی با پاسخ سریع است و نقش موثری در اقتصاد دیجیتال جهان دارد.

مخاطب با این بارکد دوبعدی می تواند با استفاده از گوشی های هوشمند و دستگاه‌های اختصاصی خواندن کد QR، با انجام اسکن از راه دور، به طور مستقیم به توضیحات، ایمیل، وب سایت، دسترسی به وای فای، شماره تلفن و . . . متصل شود بدون اینکه آدرس یا چیز دیگری را تایپ کند.

گستره جهان شمول

بارکدهای دوبعدی یکی از لازمه های تجارت امروز است و نقش موثری بر توسعه طراحی‌های صنعتی ایفا می کند. اکنون دیگر کم‌تر محصول تولیدی را می توانید یافت کنید که بر روی بدنه، پوستر یا جعبه خود، نشانی از این بارکدهای دوبعدی نداشته باشد. البته که این فناوری تنها در اختیار محصولات تجاری نیست و بر روی پوسترها، کارت های ضمانت نامه، نمایش فروشگاه و منوی رستوران، پیگیری اجناس در تجارت، تبلیغات چاپی، پیگیری بسته ها در خطوط پستی، بر روی سنگ قبر و ده ها حوزه دیگر کاربرد دارد.

این فناوری در دو سال اخیر که کرونا حیات یافته، رشد چشمگیری داشته است. بسیاری از رستوران ها، فروشگاه ها، ادارات و دیگر اماکنی که مجبور به ارائه نسخ کاغذی به مشتریان خود بودند، از این طریق، اهداف خود را پیش بردند. ضمن آن که گستره فراوان این بارکدهای دوبعدی حتی به اینستاگرام نیز کشیده شده و ده ها میلیون نفر از جمعیت جهان، از طریق این بارکدها، به شرکت ها و موسسات هدف متصل شدند.

بازگشت به محل اولیه زندگی

اگرچه ظاهر این بارکدهای دوبعدی، شبیه به هم است اما هر چه مربع‌ های راست و چپ بارکد بیشتر باشد، یعنی QR کد، اطلاعات بیشتری را در خود ذخیره کرده است. هر چه که تعداد این مربع‌ ها کم باشد، این کیوآرکدها اطلاعات کمتری دارند.

این رمزینه پاسخ سریع بر اساس کسانی که در حوزه‌ تعامل انسان با کامپیوتر حرف می زنند و فکر می ‌کنند، چیزی فراتر از یک اختراع تسهیل کننده است. بارکد دوبعدی دوباره دنیای دیجیتال را با کاغذ آشتی داده است چرا که دوباره می ‌توان بیت‌ ها و بایت‌‌ها را روی کاغذ نوشت و چاپ کرد و به عبارتی اعداد و ارقام غیرقابل درک دنیای دیجیتال را به نوشتار تبدیل کرد. نوشته ‌هایی فیزیکی و واقعی که با یک دستگاه موبایل، به سادگی به محل اولیه‌ زندگی خود یعنی دنیای دیجیتال باز می‌گردند.

ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همواره نسبت به حمایت از طرح های پژوهشی در این حوزه و توسعه محوری آن، در نقش حامی ظاهر شده است.

 

 

منبع، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search