آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

رونمایی از پلتفرم تولید مجازی در سینما

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با حضور دبیرستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق پلتفرم ویرچوال پروداکشن (تولید مجازی) رونمایی شد.

پرویز کرمی دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه این بازدید، به حمایت از شرکت‌های خلاق و نوآور فعال در حوزه تولیدات سینمایی اشاره کرد و گفت: یکی از اولویت‌های اصلی در حمایت از شرکت‌های خلاق، رسوخ خلاقیت‌ها به حوزه‌های پردرآمد و ظرفیت‌مندی چون سینما است.

وی این پلتفرم را گامی نوآورانه در صنعت سینما دانست و گفت: با توجه به نو بودن این ایده و کاهش هزینه‌های یک تهیه کننده فکر می‌کنم که در آینده ای نزدیک از این موضوع استقبال بسیار شایانی توسط فیلمسازان صورت بگیرد و امیدوارم که ماحصل سال‌ها تلاش این گروه که به آماده سازی و آموزش نیروی متخصص صنعت سینما و همچنین استفاده از نرم افزارهای شبیه سازی در ساخت و تولید فیلم و محتوای فضاهای مجازی منجر شده مورد توجه بیش از پیش سینماگران کشورمان قرار بگیرد.

ورود خلاق‌ها به متن فناوری

رئیس ستاد اجرایی‌سازی سند ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم درباره حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان، بیان کرد: شرکت هایی که در حوزه دانش بنیان قرار دارند از 140 نوع خدمات و در شرکت های خلاق 70 نوع خدمات را از معاونت علمی و فناوری دریافت می‌کنند. خدماتی که با ایجاد بسترهای لازم، زمینه بهره‌مندی شرکت‌های خلاق از این حمایت‌ها را نیز فراهم شده است.

کرمی به برخی از حمایت‌های ارائه شده به شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق اشاره کرد و گفت: به طور مثال، استفاده از توان نیروهای متخصص در قالب سرباز نخبه نیز یکی دیگر از خدمات برای شرکت‌های دانش‌بنیان است.

دبیر ستاد فناور‌ی‌های نرم و توسعه صنایع خلاق، با اشاره به ایجاد سازوکارهای حمایتی برای معرفی و بازارسازی شرکت‌های خلاق گفت: در حوزه تبلیغ، ترویج و معرفی نیز به عنوان مثال ارتباط با صدا وسیما برای معرفی شرکتی مثل الهام فیلم از جمله فعالیت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شمار می رود. در حوزه حمایت های مالی هم سعی کردیم تا با کمترین زمان ممکن این شرکت ها را به بانک های عامل معرفی کنیم تا برای تسریع در انجام پروژه هایشان به مشکل نخورند.

ایجاد ساختاری نوآورانه در تولید محتوای سینمایی

در ادامه این مراسم، فاطمه غفاری تهیه کننده و مدیر موسسه الهام فیلم بیان کرد: این ساختار جدیدی که ما در صنعت سینما راه اندازی کردیم باعث شده تا هزینه های تولید کاهش پیدا کند و به همان نسبت در روش تولید، تحول و نوآوری ایجاد کنیم.

غفاری افزود: با استفاده از فناوری ویرچوال پروداکشن قادر هستیم زمینه‌ای ایجاد کنیم که هزینه‌های تولید تهیه کننده با حضور در محیط استودیو کاهش پیدا کند و همچنین با تعداد نفرات کمتری فیلمی تهیه و تولید شود و از این حیث برای تهیه کننده ها خیلی ارزشمند است.

ابوذر صفاریان مجری این پلتفرم خلاق نیز با اشاره به استفاده از فناوری دیجیتال در صنعت به صنعت فیلم بلند گفت: این پلتفرم قرار است با استفاده از نوآوری جوانان خلاق و دانش‌آموخته، تولید محتوای سینمایی به شکل مجازی و با همان کیفیت، همان جزئیات و الزامات فضای واقعی به صورت چندبعدی ایجاد و حس واقعیت را به مخاطب انتقال بدهد.

وی افزود: به زودی در در حوزه بازیگران هم شبیه سازی را آغاز می‌کنیم و امکان تولید محتوا با همان امکانات پروداکشن واقعی به طور کامل قابل پیاده سازی است.

صفاریان با اشاره به فعالیت این تیم 5 نفره از متخصصان جوان در پلتفرم تولید مجازی گفت: این پلتفرم خلاق برای تولید مجازی در شرکت خلاق الهام ایجاد شده و نخستین نخستین استودیوی خاورمیانه پایه‌گذاری شده بر پایه تولید مجازی است و در قالب یک خانه خلاق، فضای کاری لازم با بهره‌گیری از نوآوری‌ها در اختیار فعالان این مجموعه فیلمسازی قرار می‌دهد.

 

 

منبع، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search