آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

8 محصول ایران‌ساخت به توسعه فناوری سامانه نمک‌زدایی کمک کرد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست، از ارتقای بهره‌وری از آب و خاک و حل بحران‌های زیست محیطی حمایت می‌کند.

این کارگروه علاوه بر مجموعه فعالیت های خود، در 100 روز گذشته، پروژه هایی را به انجام رسانده است. از جمله این پروژه ها، اتمام مراحل مطالعه و اکتشاف چاه ژرف در منطقه سیستان با اتمام حفاری بهره برداری از چاه به عمق 1800 متر و نصب و راه اندازی پمپ درون چاهی ساخت شرکت­های دانش­بنیان و پمپاژ آب به میزان 40 لیتر بر ثانیه است.

روونمایی از اولین مزرعه بومی پرورش ماهی در قفس

توسعه فناوری ساخت قطعه براکت برای قفس‌های پرورش ماهی و رونمایی از اولین مزرعه بومی پرورش ماهی در قفس در دریا با ظرفیت 375 تن تولید در هر دوره در جزیره قشم از دیگر اقدامات شاخص این کارگروه به شمار می رود.

این کارگروه در قزوین، پروژه توسعه فناوری و بومی‌سازی بازیافت پسماندهای الکترونیک و استحصال فلزات گران بها را به انجام رسانده است. همچنین بومی‌سازی و توسعه فناوری غشای سرامیکی سیلیکون کارباید و رونمایی از نخستین تصفیه خانه مجهز به این محصول برای رفع کدورت آب منطقه نیز از دیگر اقدامات کارگروه برای 100 سال اخیر در قزوین به شمار می رود.

در بوشهر، پروژه بومی‌سازی و توسعه فناوری دستگاه‌های نمک‌زدایی به روش الکترودیالیز معکوس در مناطق و روستاهای این استان عملیاتی شد.

تصویب 15 پروژه فناورانه

در 100 روز اخیر، توسعه فناوری طراحی و ساخت پمپ‌های فشار قوی سامانه نمک زدایی اسمز معکوس و جایگزینی 8 نمونه از این محصول با نمونه خارجی در جزایر هرمز، ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک به انجام رسید.

برگزاری جلسات فنی و تخصصی با شرکت‌های دانش بنیان و تصویب 15 پروژه فناورانه برای انعقاد قرارداد مطابق با اولویت های فناورانه و همچنین رونمایی از دوربین‌های حرارتی فراطیفی به منظور شناسایی منابع آب شیرین در بستر دریا، از دیگر پروژه های این کارگروه به شمار می رود.

برگزاری 3 نمایشگاه رونمایی از محصولات دانش‌بنیان در حوزه آب با حضور وزیر نیرو، حوزه کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی و حوزه محیط زیست با حضور رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور، دیگر اقدام کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در 100 روز اخیر محسوب می شود.

 

 

منبع، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search