آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

وقایع شبکه‌های برق با محصولی ایران‌ساخت ثبت شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تشخیص و ثبت اختلالات و خطاهای حاصله در پست‌ها، نیروگاه‌ها و شبکه‌های انتقال و توزیع انرژی الکتریکی را یک محصول ایران‌ساخت ممکن کرد.

بهنام نقی زاده مدیرعامل شرکت مهندسی بهینه نیروی اسپادان با بیان این‌که تمامی نرم‌افزارها و طراحی سخت‌افزاری این محصول به دست فناوران ایرانی انجام شده است، گفت: در حال حاضر این دستگاه در برق منطقه‌های اصفهان، کرمانشاه، کیش و همچنین در سایر نقاط کشور نصب شده است.

دستگاه ثبات یا افت و ثبت کننده رویدادها برای پست‌های برق منطقه‌ای استفاده می‌شود و برای جریان ولتاژها و تمامی مقداری که در رابطه با بخش ولتاژ و جریان برق وجود دارد، می‌تواند شکل موج ترسیم کند.

اگر افت خارج از محدوده ولتاژی تنظیم شده روی دستگاه باشد آن را به عنوان خطا می‌بیند و کل مجموعه را در حدود 2 ثانیه به صورت سینوسی در حافظه خود ثبت کرده و برای کارشناسان مربوطه ارسال می‌کند.

نصب آسان

عمده مصرف ثبت کننده وقایع، در بخش پست‌های برق فشارقوی است این دستگاه به صورت پراکنده در پست‌ها نصب می‌شود و همچنین نصب این محصول برای پست‌های قدیمی نیز راحت است.

برای مشاهده اطلاعات نیازی به مراجعه کرن به تابلو نیست چراکه در این دستگاه اطلاعات در کامپیوتر نمایش داده داده شده و برای مدیران ارسال می‌شود. این دستگاه همیشه آنلاین است و می‌تواند سیستم را زیر نظر داشته باشد.

پشتیبانی و قیمت مناسب

مزیت این دستگاه نسبت به نمونه خارجی خود، قیمت و پشتیانی خوب آن است. پشتیبانی در دسترس و سریع، می‌تواند مشکلات را به راحتی حل کند. همچنین ثبت کننده وقایع شبکه های برق، مانع از خروج ارز نیز شده است و در ارتباط با این محصول 15 نفر مشغول به فعالیت هستند.

نقی زاده با بیان این‌که خطا در پست‌های برق فشارقوی در اثر خطای انسانی و یا عملکرد نادرست تجهیزات حفاظتی به وقوع می‌پیوندد، افزود: با ثبت تمامی شکل موج‌های ولتاژ و جریان و همچنین عملکرد تجهیزات در لحظه خطا، کارشناسان امکان تجزیه‌وتحلیل علل پدید آورنده خطا و همچنین اعمال تمهیدات پیشگیرانه را خواهند داشت.

 

 

منبع، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search