آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

آنالیز ورق‌های فلزی در آزمایشگاه‌ها ممکن شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دستگاه آزمون عمومی در آزمایشگاه، گیره‌بندی قطعه، شکل ‌دهی قطعه و اطلاعات برداری حین شکل ‌دهی را به صورت خودکار انجام می دهد.

علی فضلی، عضو هیات مدیره شرکت سدید مهد با اشاره به نقش این تجهیزات در اندازه‌گیری و سنجش قطعات گفت: دستگاه آزمون‌های عمومی نوعی تجهیز آزمایشگاهی محسوب می شود که در سه نمونه اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی ساخته شده است و برای اندازه گیری خواص مکانیکی ورق های فلزی، تعیین شکل پذیری، منحنی تنش جریان، منحنی تنش و کرنش، منحنی FLD و سایر تست های مورد نیاز ورق های فلزی به کار می‌رود.

انتقال آنلاین اطلاعات
در دستگاه آزمون عمومی، گیره‌بندی قطعه، شکل ‌دهی قطعه و اطلاعات برداری حین شکل ‌دهی به صورت خودکار انجام می‌ شود و تنظیم سرعت شکل ‌دهی و نیروی ورق ‌گیر به صورت دستی انجام می ‌شود. جهت ایمنی، تمام فرآیند شکل ‌دهی در یک محفظه بسته انجام می‌شود اما امکان مشاهده فرآیند شکل‌‌دهی از قسمت بالای دستگاه فراهم است.
شرکت سدید مهد ابتکار توانسته 5 فرصت شغلی نیز ایجاد کند که مشخصا با توجه به کاربرد دستگاه آزمون‌های عمومی، موقعیت‌های شغلی غیرمستقیم نیز ایجاد شده است.
دستگاه آزمون عمومی ورق‌های فلزی به رایانه متصل شده و امکان تحلیل و ذخیره نتایج آزمون در کامپیوتر فراهم می ‌شود. در آزمون‌هایی مانند آزمون ناکازیما، دستگاه منحنی نیروی کشش جابجایی، نیروی کشش زمان، نیروی ورق ‌گیر جابجایی و نیروی ورق‌گیر زمان، را به کاربر ارائه می‌ کند که قابل ذخیره به صورت فایل اکسل نیز هست. در آزمون بالج علاوه بر منحنی فشار ـ جابجایی، منحنی تنش ـ کرنش را نیز ارائه می ‌کند.

ارزان‌تر از نمونه خارجی
دستگاه آزمون های عمومی ورق های فلزی ساخت شرکت مهندسی سما در مقایسه با نمونه های مشابه خارجی 85 درصد ارزان تر است و علاوه بر این تاییدیه کیفی از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و گواهی ثبت اختراع را نیز کسب کرده است که توان بالای این گروه مهندسی را در ساخت و ارائه محصولات آزمایشگاهی نشان می دهد که گوشه ای از آن را نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایرا‌ن ‌ساخت خواهیم دید.
نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایرا‌ن ‌ساخت 23 آذرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح خواهد شد و تا 26 آذرماه سال جاری به صورت حضوری میزبان شرکت‌کنندگان بوده و در طول سال به صورت مجازی برقرار خواهد بود.
تولیدکنندگان، بیش از 9هزار محصول فناورانه در حوزه خدمات، تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت را در قالب این رویداد ارائه می دهند که جزئیات این محصولات و شرکت‌ها در وب‌سایت نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت به نشانی https://iranlabexpo.ir قابل مشاهده است. در این برنامه حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی را براساس سطح بندی تجهیزات در نمایشگاه پرداخت می کند.

 

 

منبع، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search