آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

محصولی ایران‌ساخت برای درمان ناباروری ساخته شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سعید خداخانی مدیرعامل شرکت توسعه‌ راهکارهای فنی دانا ترفند با اشاره به اینکه کاربرد اصلی میکرومانیپولاتور درمان ناباروری است، گفت: این محصول در لقاح مصنوعی یا ICSI، نمونه‌برداری از داخل هسته سلول، نمونه‌برداری از سلول‌های بنیادی جنین، ترنسژن انتقال هسته سلول که به طور کلی در درمان ناباروری، جنین‌شناسی، اصلاح نژاد و زیست‌فناوری کاربرد دارد.

درمان ناباروری و کمک به تحقیقات در زمینه میکروبیولوژی

بیشترین کاربرد دستگاه میکرومانیپولاتور، در روش ICSI یا همان تزریق اسپرم داخل سیتوپلاسم تخمک است. از این روش در مواقعی استفاده می‌شود که اسپرم توانایی لازم برای حرکت را ندارد و به این سبب قادر به آمیزش با تخمک و بارور کردن آن نیست.

دستگاه میکرومانیپولاتور همچنین کاربردهایی در میکروبیولوژی و تحقیقات سلولی انسانی، دامی و گیاهی، تحقیقات سلول‌های بنیادی، تحقیقات ژنتیک و اصلاح نژاد، صنعت اپتیک، چیدمان میکرولنزها، انبرک نوری optical tweezer، میکرو اسمبلی، نانوتکنولوژی و میکروالکترونیک دارد.

اجزای دستگاه شامل 2 ست بازوی 3 محوره برای جابجایی سوزن‌ها، جوی استیک و 2 پمپ میکرواینجکشن برای تزریق داخل سلول است که تمام این قطعات داخل کشور طراحی و ساخته شده است.

قیمت پایین‌ و کیفیت قابل‌قبول

پیش از تولید این دستگاه در کشور، نمونه‌های آلمانی و ژاپنی آن به کشور وارد می‌شد که با بومی‌سازی این دستگاه، واردات آنها قطع شد. قطعات زیادی از این دستگاه بومی‌سازی شده است. مهم‌ترین مزیت این محصول کیفیت قابل‌قبول و همچنین پشتیبانی است که از محصول صورت می‌گیرد.

با تولید این دستگاه، حدود 11 نفر به طور مستقیم مشغول به فعالیت هستند. قیمت نمونه خارجی این محصول به حدود 2 میلیارد تومان رسیده است؛ اما این دستگاه قیمت پایین‌تری نسبت به نمونه‌های خارجی خود دارد و مانع از خروج ارز نیز شده است.

نیاز به افزایش مراکز درمان ناباروری در کشور

صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری زیست‌فناوری در راستای ماموریت خود در این حوزه و با هدف حمایت از تولیدات ملی، اقدام به مشارکت در ساخت و تولید این دستگاه کرده است.

مدیرعامل این شرکت با بیان اینکه حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کمک خوبی به رشد شرکت‌های دانش‌بنیان داشته و شرکت ما هم از این کمک‌ها استفاده کرده است، افزود: اگر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بتواند هماهنگی بهتری در سطوح بالاتر دولتی انجام دهد و نهادهای مختلف و مرتبط با کسب‌وکارها را توجیه کند، نتیجه بهتری نیز حاصل می‌شود.

 

 

منبع، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search