آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

پرنده‌های ایران‌ ساخت نقشه برداری را آسان می‌کند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

صالح خسروآبادی مدیرعامل شرکت طراحی پیشرفته آوا شریف از ساخت این پهپادها با هدف تامین نیاز کشور و در قالب طرح کلان ملی فناوری گفت و ادامه داد: پس بعد از تست موفق پهپادهای عمودپرواز بال ثابت الکتریکی، به سراغ حل چالش پهپاد عمودپرواز بنزینی رفتیم که پرنده سحاب، تجربه موفقی از تحقق این موضوع است.

تصویربرداری برای 5 ساعت

این پرنده با وزن برخاست 22 کیلوگرم دارای موتور بنزینی انژکتوری است که توانایی حمل 2 کیلوگرم محموله دیده بانی یا تصویربرداری را برای مدت 5 ساعت دارد. همچنین این پرنده از توانایی پرواز تا ارتفاع 4000 متر از سطح دریا برخوردار است.

این پرنده که در حال حاضر یکی از بهترین پرنده ‌های نقشه ‌برداری هوایی در ایران است، قابلیت نشست و برخاست عمودی دارد و به همین دلیل برای پرواز نیازی به باند پرواز ندارد. همچنین با این پرنده، مهمترین ریسک پرواز در فازهای نشست و برخاست به حداقل رسیده و نیاز به خلبان حرفه‌ای برای پرواز نیز از بین خواهد رفت.

صرفه جوی 20 هزار دلاری به ازای هر فروند

دوربین‌های این پرنده از نوع ۴۲ مگاپیسکل و ۶۰ مگاپیکسل است. به صورت حدودی قدرت تصویربرداری این پرنده در یک ساعت پرواز با دوربین ۴۲ مگاپیکسلی برای نقشه ‌برداری با ارتفاع پروازی 230 متر، 200 تا 250 هکتار در هر پرواز، ارتفاع پروازی 380 متر، 450 تا 500 هکتار در هر پرواز و
ارتفاع پروازی 620 متر، 1000 تا 1200 هکتار در هر پرواز است.

در صورت تولید این پرنده، به ازای هر فروند حدود 20 هزار دلار صرفه جویی ارزی انجام می شود. نیاز کشور تنها در حوزه نقشه برداری هوایی حدود 100 فروند در سال است.

در حال حاضر تست های زمینی و پروازی این پرنده به خوبی انجام شده و در حال توسعه سیستم پرواز فول اتوماتیک است.

این پرنده که در حال حاضر امکان تصویربرداری هوایی با آن در شرکت طراحی پیشرفته آوا شریف فراهم شده است، با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مسیر توسعه قرار گرفته است.

 

 

منبع، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search