آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

ابرپردازشگر با قابلیت 6هزار میلیارد عملیات در ثانیه تولید شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ابرپردازشگرها به جایگاهی از اهمیت رسیده‌اند که از آن‌ها می‌توان به عنوان یک ابزار راهبردی و امنیت‌ساز یاد کرد.

هادی ده‌دست  مدیرعامل شرکت مهندسی محققان یاسین از توانمندی در انجام پردازش‌های فوق سنگین داده با کمک این ابرپردازشگر گفت و ادامه داد: پردازش برای تمامی اطلاعات از جمله داده، تصاویر و سایر داده‌ها، در کوتاه ترین زمان و توسط این ابرپردازشگر ممکن شده است.

6 هزار میلیارد عملیات در ثانیه

بردهای پردازنده امروز در تولید خودروهایا پرنده‌های بدون سرنشین، ژنتیک، سی تی اسکن، شبیه سازی هواشناسی و سایر صنایع کاربرد دارند. طراحی به این شکل سبب شده تا ابرپردازنده 6 هزار میلیارد عملیات در ثانیه انجام دهد و معادل 160 سیستم 7 هسته ای قابلیت انجام عملیات دارد.

برد ایران‌ ساخت یک محصول منحصربفرد است که نمونه خارجی ندارد اما بردهای پردازنده مشابه همچنان گران تر از پردازنده داخلی هستند. کاربرد ابرپردازنده به قدری زیاد است که می‌تواند نیاز صنایع مختلف را برطرف کند و مانع خروج ارز از کشور شود. این ابرپردازنده می‌تواند قطعه خام بسیاری از محصولات باشد. سیستم کنترل پرواز یکی دیگر از صنایعی است که از این ابرپردازنده استفاده می کند.

 

با توجه به اینکه در برد پردازشی تولید شده در شرکت محققان یاسین از تراشه‌هایی با آخرین فناوری استفاده شده، بنابراین سرعت و حجم اطلاعات پردازش، بیش از بیش نسبت به محصولات قبل افزایش یافته است و در صنایع مختلف از جمله صنایع هواپیمایی، فضایی، پزشکی، آزمایشگاه های مخابرات، صنایع الکترونیک، دیتاسنترها، ارتباطات بی سیم و سیستم های امنیتی کاربرد دارد.

 

ایجاد 32 فرصت شغلی

این فعال دانش‌بنیان با اشاره به این که خدمات پس از فروش و دسترسی آسان به تعمیرات از جمله مزیت های ابرپردازنده داخلی است، توضیح داد: با تولید ابرپردازنده‌ها، 32 فرصت شغلی در شرکت محققان یاسین ایجاد شده است اما اگر اعتماد لازم به شرکت های دانش بنیان صورت گیرد، اشتغال‌زایی ابرپردازنده‌ها می تواند بیش از این باشد.

با توجه به این که نهمین نمایشگاه تجهیزات ایران ساخت بزودی برگزار می شود این ظرفیت وجود دارد تا با معرفی ابرپردازنده، از آن در صنایع مختلف استفاده کرد.

نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایرا‌ن‌ساخت 23 آذرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح خواهد شد و تا 26 آذرماه سال جاری به صورت حضوری میزبان شرکت‌کنندگان بوده و در طول سال به صورت مجازی برقرار خواهد بود.

تولیدکنندگان، بیش از 9هزار محصول فناورانه در حوزه خدمات، تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت را در قالب این رویداد ارائه می دهند که جزئیات این محصولات و شرکت‌ها در وب‌سایت نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت به نشانی https://iranlabexpo.ir قابل مشاهده است. در این برنامه حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی را براساس سطح بندی تجهیزات در نمایشگاه پرداخت می کند.

 

 

منبع، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search