آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

محصولات زیست‌فناوری ایران‌ساخت در مالزی صاحب برند می‌شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بازار کشور مالزی میزبان محصولات زیستی ایرانی می‌شود. بازاری متصل به کشورهای منطقه آسه‌آن.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با ایجاد دفاتر تخصصی خارجی در دیگر کشورها توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان زیستی در بازارهای بین‌المللی را محقق کند. پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال 7 دفتر تخصصی ایجاد شود.

در حال حاضر 2 دفتر تخصصی در کشورهای مالزی و کنیا ایجاد شده است. این کشورها ظرفیت بالای اقتصادی و اجتماعی خوبی دارند و از آنجایی که کشور مالزی از جمله کشورهای پایبند به استانداردهای بین‌المللی است، ثبت و فروش محصول در این کشور دروازه فروش به کل کشورهای منطقه آسه‌آن خواهد بود.

از این رو یکی از اولویت‌های ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه بازار فناوری‌های دارویی و تجهیزات پزشکی ایرانی در این کشور است. همچنین این کشور پتانسیل خوبی برای توسعه بازار کشت بافت، مکمل‌ها و پروبیوتیک‌ها و واکسن دام و طیور دارد و می تواند به شرکت‌های دانش‌بنیان برای توسعه بین‌المللی محصولات و خدمات یاری رساند.

بر همین اساس هم ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اجرایی شدن این کار در مرحله نخست پس از تکمیل تیم نیروی انسانی در کشور مالزی، مطالعه کامل و دقیقی از بازار محصولات زیست‌فناوری و دارویی آن کشور صورت داده است.

این کار در ادامه با آغاز فرآیند ثبت محصولات دارویی و زیستی از جمله پروبیوتیک ها ادامه خواهد یافت. از دیگر اقدامات بعدی می توان به «تهیه زیر ساخت نمایشگاه مجازی محصولات زیست فناوری ایرانی» و «مذاکره و برنامه‌ریزی برای برندینگ محصولات زیست‌فناوری در آن کشور» نام برد.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search