آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

فناوران تجهیزات ثبت و تحریک سلول‌های عصبی می‌سازند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی فراخوانی برای طراحی و ساخت الکترودهای ثبت سیگنال‌های عصبی و تحریک سلول‌ها منتشر کرد.

این فراخوان با هدف تامین نیاز مراکز پژوهشی فعال در حوزه علوم اعصاب شناختی منتشر شد. ستاد در آن از شرکت ­های مهندسی درحوزه فناوری­ های شناختی و همچنین هسته ­های پژوهشی دانشگاهی، برای طراحی و ساخت الکترودهای ثبت سیگنال­ های عصبی و تحریک سلول ­های عصبی دعوت کرده است.

در این فراخوان تاکید شده است طراحی و ساخت الکترودها از لحاظ زیست ‌سازگاری، استحکام مکانیکی، سبک بودن، عدم خوردگی در دراز مدت، قابلیت استفاده چند باره و تثبیت موقعیت بر روی بافت (در صورت نیاز) و سازگاری با سیستم ­های تجاری ثبت و تحریک موجود در داخل کشور و علی­ الخصوص بحث کانکتور مورد توجه بوده و دارای اهمیت است.

علاقمندان برای شرکت در این فراخوان می ­توانند تا 15تیر سال جاری نسبت به ارائه پروپوزال برای ساخت الکترودهای ثبت، تحریک یا هر دو مورد اقدام کنند.

همچنین تعداد الکترودهای مورد نظر در قرارداد تضمینی خرید، وابسته به نوع آن­ها و نیازهای داخل کشور بوده و براساس صرفه اقتصادی فناوران و کاربران، توسط مجری پیشنهاد خواهد شد.

علاوه بر مسائلی همچون بررسی سابقه شرکت و هسته پژوهشی، جزئیات ویژگی های ارائه شده و هزینه در نظر گرفته شده برای ساخت الکترودها، مدت زمان آماده شدن و تحویل به ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و همچنین نحوه تضمین در خصوص اتمام پروژه نیز ملاک است. شرکت یا گروهی که در نهایت به عنوان مجری ساخت در هر بخش انتخاب می­ شود، باید شواهد کافی از انجام موفقیت آمیز آزمایش­ های الکتریکی و حیوانی با الکترود طراحی شده را به این ستاد ارائه دهد.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search