آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

دستگاه مورد نیاز برای تصفیه آب تولید شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک شرکت دانش‌بنیان توانست کشور را از واردات ازن ژنراتور بی‌نیاز کند و تولید این محصول را با قیمت کمتر از نمونه مشابه خارجی انجام دهد.

شادی عزیزی‌ها مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان فنون اردا سبز گفت: این شرکت در حوزه تولید ازن ژنراتور فعالیت دارد. ازن یک اکسید کننده قوی است و توانایی از بین بردن ویروس ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها را دارد و از ازن به عنوان یک ماده گندزدا و ضدعفونی کننده در صنعت تصفیه آب و فاضلاب و تصفیه هوا استفاده می شود. ازن را برای گندزدایی به صورت مستقیم در آب یا هوا تزریق می کنند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان فنون اردا سبز، در ادامه افزود: ازن با فرمول شیمیایی O3 ، یک اکسید کننده با قدرت گندزدایی بالاتر از کلر است که برای گندزدایی، حذف رنگ، تجزیه مواد آلی و ضدعفونی آب و فاضلاب استفاده می شود. از مزایای آن می توان به عدم استفاده از مواد شیمیایی اشاره کرد. به طور کلی گاز ازن به دلیل عدم تولید پسماند شیمیایی جزء مواد سازگار با محیط زیست است.

این فعال دانش‌بنیان ضمن ارائه توضیحات بیشتر در مورد محصولات شرکت بیان کرد: ژنراتورهای ازن، دستگاه‌هایی هستند که ازن تولید می کنند. مقدار زیادی ازن با تخلیه بی صدا به طور کارآمد تولید می شود. از این دستگاه در صنایع بسیار گوناگونی مانند پزشکی، داروسازی، صنایع غذایی و بسیاری دیگر از صنایع استفاده می شود.

عزیزی‌ها، ضمن برشماری موارد استفاده بیشتر دستگاه، افزود: ما موفق شدیم یک نوع دستگاه ازون ژنراتور بر پایه روغن تولید کنیم که کارایی بسیار بالاتری دارد. از این دستگاه برای تصفیه فاضلاب و رفع بوی بد یا تصفیه هوا نیز استفاده می شود. البته نوع خانگی و کوچک آن نیز وجود دارد که برای تصفیه هوا از آلاینده‌ها و همچنین شستن میوه و سبزی به کار می رود.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان فنون اردا سبز، گفت: این دستگاه با نرخ 50 درصد کمتر از نمونه مشابه خارجی عرضه میشود و تا کنون به کشورهای مختلفی مانند عراق، امارات و افغانستان صادر شده است. امیدوار هستیم در آینده نزدیک با استفاده از واحد تحقیق و توسعه شرکت، محصولات مختلف دیگری را نیز بومی‌سازی کنیم.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search