آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

بومی سازی سیستم مدیریت محتوای سایت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک شرکت دانش‌بنیان با ایجاد یک سامانه، سیستم مدیریت محتوای سایت را بومی‌سازی کرد و امنیت اطلاعات مبتنی بر خط را افزایش داد.

سید علی امیر احمدی مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان تداوم توسعه فناوری‌های شریف گفت: با توجه به اهمیت حوزه اینترنت اشیاء در حال حاضر بیشتر در این زمینه فعال هستیم. یکی از محصولات دانش‌بنیان شرکت محصول cms سپیدار است که برای مدیریت محتوای وب کاربرد دارد. سیستم مدیریت محتوا موتوری است در پشت سایت شما که فرآیند ایجاد، مدیریت و نمایش محتوا را برای شما آسان می کند.

وی ضمن برشماری برخی مزایای این نوع از فناوری، ادامه داد: در واقع این یک برنامه است که بطور کامل از ایجاد، مدیریت و بروزرسانی یک وب‌سایت پشتیبانی می کند و تمام ابزارهای مورد نیاز برای مدیریت یک سایت را دارا است. محصول ساخت این شرکت خیلی امن است زیرا بر خلاف cms های متن باز ورد پرس، خیلی برای هکرها آشنا نیست، بنابراین برای ادارات و نهادهای دولتی کاربرد بیشتری دارد.

امیر احمدی ضمن توضیح فعالیت‌های دانش‌بنیان انجام گرفته در این مجموعه، افزود: تولید محصولاتی مانند سنسور آسانسور، یکی دیگر از فعالیت‌های شرکت است. این سنسورها برای ایمنی این وسیله به کار گرفته می‎شود. همچنین در این شرکت، محصولاتی مانند سنسور پایش ساختمان و نقشه‌برداری نیز تولید می‌شود. این سنسورها لرزش‌های بسیار خفیف ساختمان را گزارش می‎‌دهند.

این فعال دانش‌بنیان، گفت: علی‌رغم تمام مزیت‌های استفاده از فناوری اینترنت اشیاء در کشور، به دلیل کاهش قدرت خرید، مصرف کننده تا مجبور نباشد، محصولات این عرصه را در اولویت خرید قرار نمی‌دهد. بنابراین حمایت، نهادهای اجرایی و تقنینی از این فناوری، می‌تواند باعث حفظ و رشد آن در کشور شود.

وی همچنین بیان کرد: اگر قوانینی وجود داشته باشد که مثلاً نهادها و ساختمان‌های بزرگ یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای از محصولات اینترنت اشیاء استفاده کنند، باعث می‌شود تا شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این عرصه به حیات خود ادامه دهند.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search