آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

دستگاه نشاء‌کار ایران‌ساخت به کمک کشاورزان آمد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک شرکت دانش‌بنیان پس از انجام تحقیقات در بخش کشاورزی دستگاه نشاء‌کار ایران‌ساخت را به کشاورزان عرضه کرد.

سهراب سهیلی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان صنایع سبز آویژه ماشین مهراب توس، گفت: این شرکت در حوزه تولید ماشین‌آلات خدمات کشاورزی، فعالیت دارد. واحد تحقیق و توسعه شرکت، بسته به نیاز مختلف بخش کشاورزی در ایران، تجهیزات و ماشین‌آلات مختلفی را تولید می‌کند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان صنایع سبز آویژه ماشین مهراب توس، ادامه داد: یکی از تولیدات این شرکت، دستگاه نشاء کار است. این دستگاه زمین را از لحاظ شیار، میزان نرمی خاک و سطح آن آماده می‌کند و نشاء محصولات مختلفی مانند سبزی و صیفی‌جات را به خاک منتقل می‌کند.

این فعال زیست‌بوم دانش‌بنیان کشور، گفت: این دستگاه از نظر قیمت، با یک چهارم قیمت نمونه مشابه خارجی ، فروخته می‌شود و به گونه‌ای طراحی شده است که پاسخگویی نیازهای مختلف کشاورزان را در این حوزه، باشد.

وی همچنین بیان کرد: یکی دیگر از محصولات ما، دستگاه پاک کردن گل زعفران است، این دستگاه برای جداکردن کلاله گل زعفران از گل است. استفاده از این دستگاه باعث می‌شود که کاربرد دست به حداقل برسد. سرعت کار نیز 10 برابر می‌شود. کیفیت محصول نیز بسیار بهتر از روش دستی است.

سهیلی ضمن ارائه توضیح بیشتر در مورد استفاده کشاورزان ایرانی از ماشین‌آلات مدرن، افزود: یکی از مسائل مهم در طراحی ماشین‌آلات کشاورزی، در ایران این است که از نظر اقتصادی نیز به صرفه و توجیه‌پذیر باشد. بنابراین در فرایند طراحی و تولید، به گونه‌ای عمل می‌کنیم که در حین حفظ کیفیت و ارتقاء کارایی، قیمت تمام شده نیز به گونه‌ای باشد که استفاده از آن برای تولیدکنندگان و کشاورزان، به صرفه و جذاب باشد.

این تولید کننده ایرانی، ماشین‌آلات فناورانه کشاورزی، گفت: با توجه به تجارب کسب شده در صنایع مختلف و آشنایی با حوزه کشاورزی، یک نیازسنجی کامل در این بخش انجام دادیم و بر اساس نتایج این تحقیق شروع به تولید ماشین‌آلاتی کردیم که برای ارتقاء کشاورزی کشور مفید باشند.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search