آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

شبکه‌ای با حضور 3هزار متخصص ایرانی خارج از کشور ایجاد شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با تلاش معاونت علمی و فناوری شبکه‌ای با حضور 3 هزار نفر از متخصصان و کارآفرینان ایرانی علاقه‌مند به همکاری با کشور شکل گرفت.

در چند سال گذشته معاونت علمی و فناوری به دنبال افزایش تردد متخصصان و دانشمندان ایرانی خارج از کشور با تمرکز بر روی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر دنیا و ارائه تصویر واقعی از وضعیت کشور در حوزه‌های علمی و فناوری برای آنها است. در این راستا برنامه‌ همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور ( connect.isti.ir ) را اجرایی کرده است.

یکی از اهداف معاونت علمی در قالب این برنامه، ترغیب نخبگان ایرانی و همچنین تسهیل شرایط تردد آنها به کشور با کمک شبکه‌های تخصصی و استفاده از فرصت حضور نخبگان در کشور است. بر همین اساس نیز یک شبکه 3 هزار نفره از متخصصان و کارآفرینان ایرانی علاقه‌مند به همکاری با کشور ایجاد و تعاملات مثبتی را با آنها آغاز کرده است.

در حال حاضر شبکه‌ مذکور طیفی از برنامه‌های مختلف، شامل «ارائه ویدئو کنفرانس از کشور محل اقامت»، «برگزاری سخنرانی در دانشگاه‌های کشور»، «برگزاری کارگاه‌های تخصصی، «همکاری در فرآیند انتقال فناوری»، «کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی برای صادرات محصولات» و همچنین «برون‌سپاری پروژه‌ها» را در اولویت خود قرار داده است و متخصصان و دانشمندان ایرانی را ترغیب به مشارکت در این برنامه‌ها می‌کند.

مزیت ارتباط با شبکه‌های مذکور شکل‌گیری اعتمادی است که ایرانیان متخصص به این شبکه‌ها دارند و این اعتماد همراه با شناخت مناسب از فضای داخل و خارج ایران باعث می‌شود همکاری‌های تعریف شده با ریسک و هزینه کمتر و با موفقیت بیشتری انجام شود.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search