آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

بومی سازی دستگاه‌های مورد استفاده در آزمایشگاه پاتولوژی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حمید رمضانی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پویا احراز صنعت نوین قشم، گفت: تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز در آزمایشگاه‌های پاتولوژی در این شرکت دانش بنیان تولید می شود که برای تشخیص بیماری‌های مختلف از جمله سرطان می توان از آنها استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پویا احراز صنعت نوین قشم، در ادامه بیان کرد: برای نمونه یک بیمار زمانی که به پزشک مراجعه می‌کند و علائم یک بیماری خاص در وی مشاهده می‌شود، پزشک دستور می‌دهد که مقداری از بافت بدن بیمار از اندام و محیطی که مشکوک به بیماری است، برداشته شود.

وی افزود: این بافت در آزمایشگاه پاتولژی مورد برررسی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که مثلاً آلوده به سرطان هست یا خیر. برای تشخیص این مسئله به دستگاه‌های مختلفی نیاز هست. یک دستگاه ممکن است وظیفه برش بافت را داشته باشد و یک دستگاه دیگر نیز بافت را بررسی کند.

این فعال دانش‌بنیان ضمن ارائه توضیحات بیشتر، ادامه داد: در واقع در یک آزمایشگاه پاتولوژی زنجیره‌ای از دستگاه‌های مختلف برای تشخیص وجود دارد که ممکن است شامل 20 یا 30 دستگاه مختلف هم بشود. پیش از این تقریباً همه این دستگاه‌ها از خارج از کشور وارد می‌شد، اما در حال حاضر ما فناوری ساخت ان تجهیزات را داریم و همه این دستگاه‌ها را در داخل کشور تولید می‌کنیم.

رمضانی با اشاره به تجهیزات مورد استفاده در آزمایشگاه گفت: قیمت دستگاه‌های ما تقریباً یک دهم قیمت نمونه مشابه خارجی است. شاید یک دستگاه آمریکایی ظاهر زیباتری هم داشته باشد، اما ما مدعی هستیم که در برخی اوقات فناوری دستگاه‌های ایران‌ساخت ما حتی از این دستگاه‌ها نیز بالاتر است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پویا احراز صنعت نوین قشم همچنین بیان کرد: در حال حاضر در برخی بیمارستان‌ها به دلیل عدم وجود یک قطعه کوچک، دستگاه گران قیمت خارجی بلااستفاده مانده است. چون قطعه‌اش وجود ندارد، در حالی که ما خدمات پس از فروش گسترده، گارانتی 3 ساله و حتی خدمات تعویض دستگاه معیوب را به مشتری ارائه می‌کنیم.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search