آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

بومی سازی دستگاه‌های پایشگر، تست و آزمون لیزری

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امیر حسین شهبازی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان نمایه پرتو آشا، گفت: در حال حاضر استفاده از لیزر در بخش‌های مختلف پزشکی، صنعتی و دیگر حوزه‌ها بسیار گسترده شده است. بر این اساس تلاش کردیم با تشکیل یک واحد تحقیق و توسعه، محصولات مختلف را در داخل کشور بومی‌سازی کنیم.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان نمایه پرتو آشا، افزود: لیزر ویژگی‌های مختلفی مانند گرما، نور و قدرت دارد. دستگاه لیزر ممکن است که در مراحل زمانی مختلف، لیزر را با میزان نور مختلفی، بتاباند. به همین دلیل صاحب دستگاه لیزر، نیاز دارد تا به وسیله یک دستگاه پایشگر، میزان نور، گرما یا قدرت و دیگر شاخص‌های لیزر را بسنجد تا مطمئن شود که از میزان مورد نظر وی کمتر یا بیشتر نیست.

شهبازی در ادامه توضیحات خود، گفت: انواع شاخص‌های لیزری مانند توان، میزان گرما و لکه سیاه ایجاد شده توسط لیزر، نیاز به اندازه گیری دارد. یعنی مثلاً مالک یک کارخانه می‌خواهد بداند که دستگاه لیزرش در حال حاضر چقدر گرما تولید می‌کند. در این شرکت با تولید دستگاه‌های مختلف پایش لیزر، ما این سیستم‌ها را مورد آزمون قرار می‌دهیم. در واقع دستگاه تست و آزمایش دستگاه‌های لیزر را تولید می‌کنیم.

این فعال دانش‌بنیان با تاکید بر لزوم توسعه سیستم‌های لیزری در کشور، گفت: ما علاوه بر ساخت دستگاه پایش لیزر، خدمات پایش هم انجام می‌دهیم. به این معنی که لزومی ندارد یک کارخانه یا یک واحد پزشکی، حتماً دستگاه و سامانه پایش و تست لیزر را از ما بخرد. بلکه کارشناس ما با دستگاه برای امتحان و بررسی سیستم‌های لیزری به محل کار آنها مراجعه می‌کند و یک گزارش در مورد سیستم‌های لیزری مورد استفاده، ارائه می‌کند.

وی افزود: قیمت محصولات ما بسیار کمتر از محصولات مشابه خارجی است. همچنین محصولات خارجی در داخل کشور امکان تامین قطعات و کالیبراسیون را ندارند و به همین دلیل استفاده از محصولات با کیفیت داخلی بسیار به صرفه تر است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان نمایه پرتو آشا، با اشاره به تحقیقات دانشگاهی انجام گرفته در زمینه لیزر، گفت: همکاران ما از فارغ‌التحصیلان دانشگاه تهران هستند و سامانه‌ها و دستگاه‌های لیزری به سفارش مشتری تولید می‌شود. هر دستگاه نیز بسته به خواست مشتری از امکانات و ویژگی‌های مختلفی برخوردار است. سامانه‌های پایش و اندازه‌گیری پارامترهای مختلف لیزر در حال حاضر در سه نوع مختلف ارائه می‌شود.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search