آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

تجهیزات آنالیز ایران‌ساخت به صنایع رسید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بخش قابل توجهی از ظرفیت و دقت تجهیزات صنعتی به تجهیزات تست و آنالیزی بستگی دارد که ساختشان نیازمند فناوری‌های پیشرفته است.

این حسگرها که دامنه استفاده از آن‌ها به حوزه‌های متنوعی از فناوری تعمیم یافته است، با تکیه به فناوری بومی و تخصص شرکت‌های دانش‌بنیان در داخل کشور ساخته می‌شود.

عباسعلی خدادادی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان توسعه حسگرسازان آسیا با اشاره به استفاده از توانمندی متخصصان و پژوهش‌ها در تولید تجهیزات آنالیز، افزود: تجهیزات مختلف آزمایشگاه‌های آنالیز مانند نانوسورد که برای شناسایی مواد نانوساختار استفاده می‌شود، در این شرکت دانش‌بنیان تولید شده است.

وی با اشاره به توانمندی اندازه‌گيري سطح ويژه BET، جذب شيميايي، دفع و احيای برنامه ریزی شده دمايي برای تعيين مشخصات مواد نانو ساختار با استفاده از این دستگاه ادامه داد: این دستگاه يكی در تعيين مشخصات مواد نانوساختار از جمله نانوذرات فلزی، اكسيد فلزی، سولفيدی، نانولوله‌ها، نانوالياف، نانو جاذب‌ها کاربردهای فراوانی دارد.

 

ساخت تجهیزات تست و آنالیز

خدادادی، با اشاره به تولید دستگاه کاتاتست ایران‌ساخت، درباره کاربردهای این تجهیز فناور، بیان کرد: دستگاه یکپارچه انجام تست‌ حسگرهای گاز و فعالیت‌های کاتالیستی از توانمندی یکپارچه سازی دو دستگاه کاتاتست برای اندازه گیری عملکرد کاتالیست های ناهمگن و تست عملکرد حسگرهای نیمه هادی برای اندازه گیری حساسیت و انتخاب پذیری طراحی و ساخته شده است.

وی از تامین نیاز آزمایشگاه های تحقیقاتی حسگرهای بر پایه نیمه هادی با کمک این محصول فناور گفت و افزود: همچنین آزمایشگاه هایی که در زمینه ارزیابی، سنتز و توسعه کاتالیزورهای ناهمگن فعالیت می‌کنند با استفاده از این دستگاه می‌توانند نیازهایشان را تامین کنند.

مدیرعامل شرکت توسعه حسگرسازان آسیا، از ساخت دستگاه جداسازی گازی با قابلیت‌های گوناگون گفت و بیان کرد: نخستین کاربرد این دستگاه، جداسازی گازی با انواع غشا است و به عنوان دومین کاربرد نیز در اندازه‌گیری توزیع اندازه حفره‌های لایه سطحی غشا مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به رشد صنایع و استفاده از جداسازی گازی، این تجهیز در بخش های مختلف صنعت نفت، پتروشیمی، صنایع گاز و ... کاربردهای فراوانی دارد.

خدادادی، با اشاره به حرکت در مسیر بومی‌سازی و تولید حسگرهای ایران‌ساخت، افزود: در حال حاضر با رسیدن به مرحله توليد صنعتی و نيمه صنعتی به ساخت حسگرهای گازهای سمی، حسگرهای اکسيژن، حسگرهای الکترونيکی خودرو و حسگرهای مادون قرمز رسیدیم.

این فعال فناور، با بیان این‌که تولید حسگرها از حوزه صنعتی به حوزه سلامت نیز راه یافته است ادامه داد: بر همین اساس، روند فعالیت را از حسگرهای صنعتی توسعه دادیم؛ ساخت نمايشگرهای مسطح در ابعاد متوسط و کوچک، حسگرهای اندازه‌گيری قند خون، حسگرهای حرکت بدون تماس با استفاده از حسگرهای گرما و دیگر حسگرها در مراحل بعدی تولید قرار دارند.

خدادادی، هدف اصلی فعالیت فناوران این شرکت را ورود توانمندی‌های دانشگاه‌ها به حوزه کسب و کارهای دانش‌بنیان گفت و ادامه داد: همکاری با آزمايشگاه های تحقيقاتی دانشگاه‌ها و به ویژه آزمايشگاه‌های نانوفناوری، حسگرها و تجهیزات الکترونیکی را به تولید می‌رساند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان توسعه حسگرسازان آسیا با اشاره به تولید حسگرهای فشار خودرو بیان کرد: تمامی مراحل ساخت صنعتی این محصول انجام شده است و در کنار تولید صنعتی سنسورهای گاز مانند متان، گاز مونوکسيد کربن و نيز حسگر اکسيژن در گام‌های بعدی قرار گرفته است.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search