آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

خدمات سایبری ایران‌ساخت به سازمان‌ها رسید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امنیت سایبری سازمان‌ها و شرکت‌ها به تجهیزات و نرم‌افزارهایی وابسته است که از فناوری بالایی برای مقابله با تهدیدهای گوناگون برخوردار باشند.

از آن‌جایی که با استفاده از تجهیزات دیجیتال و مبتنی بر وب، تهدیدهای فضای سایبری گسترده و رو به افزایش است که با توجه به این که این تهدیدها هر روز ماهیت و شکل جدیدی پیدا می‌کنند. بنابراین لازم است که روش‌ها نوآورانه ارتقا یابند و سخت‌افزارهای مقابله با این تهدیدات، با فناوری‌های به روز بهبود پیدا کنند. محصولات و خدماتی که با تلاش فعالان فناور شرکت دانش‌بنیان ارتباط گستر رشد پاوان بومی شده است.

محمد چینی‌پرداز مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، از تولید فایروال‌های بومی گفت و بیان کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سازمان‌ها، حمله‌های سایبری و بد افزارهایی است که می‌تواند کار سازمان یا شرکت را مختل کند و استفاده از دیواره‌های امنیتی راهکاری برای مقابله با چنین تهدید‌هایی به شمار می‌رود. بر همین اساس و با توجه به نیازهای بومی در داخل کشورمان، این تجهیزات را با جدیدترین فناوری‌های کنترل کردیم.

این فعال فناور با بیان این‌که سامانه‌های امنیتی برای بالا بردن امنیت شبکه‌های کامپیوتری و سرورها برای نخستین بار در کشور تولید می شوند، ادامه داد: تجهیزات تولید شده از این قابلیت برخوردارند که بر اساس قواعد و امضاهای دیجیتال حمله‌های جدید، به روز شوند و آمادگی مقابله با تهدیدهای جدید را داشته باشند.

 

کارآمدی در شناسایی تهدیدها

وی با اشاره به کارآمدی تجهیزات و نرم‌افزارهای امنیتی ایران‌ساخت تولید شده در این شرکت دانش‌بنیان گفت: کارآمدی این تجهیزات بر اساس استانداردهای بین‌المللی اثبات شده است به طوری که از 70هزار تهدید امنیتی در محیط آزمایشگاهی، به جز یک مورد، سد راه حمله‌های سایبری شد.

این فعال فناور، از ارائه خدمات تست نفوذ تحت شبکه گفت و فزود: سازمان ها و شرکت ها برای اطمینان از امنیت سامانه های تحت وب خود می بایست علاوه بر ارزیابی های امنیتی معمول، کار ارزیابی تخصصی سامانه‌های تحت وب را انجام دهند. بر همین اساس، طی فرآیندی، یکی از سرورهای سازمان برای ارزیابی مورد حمله قرار می‌گیرد تا پس از شناسایی نقاط آسیب پذیر، راه کارهای رفع آسیب ها و مسدود کردن نقاط آسیب پذیر اجرایی شود.

چینی پرداز، از مزیت‌های این سامانه گفت و ادامه داد: تلاش کردیم با استفاده از به روزترین فناوری‌هایی که نفوذگران استفاده می کنند، راه را بر تهدیدها ببندیم.


روزآمدی و قیمتی یک سوم نمونه خارجی

مدیرعامل ارتباط گستر رشد پاوان، سامانه دسترسی از راه دور کاربران سازمانی را خدمت دیگری از این شرکت دانش‌بنیان عنوان و بیان کرد: این خدمت، به مدیران اجازه می دهد که بتوانند بر اساس نیاز، به پیمان کاران و کارکنان متناسب با نیاز سازمان و ملاحظه های امنیتی دسترسی را ارئه کنند.

این فعال فناور با بیان این‌که 15 متخصص در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به طور مستقیم و تمام وقت در این شرکت دانش‌بنیان فعال هستند، گفت: نمونه‌های تولیدی با یک سوم قیمت مشابه خارجی عرضه می‌شود و ضمن آن‌که معایب سامانه های غیر بومی همچون عدم به روزرسانی به دلیل تحریم‌ها را رفع کرده، به پایگاه داده جامعی از امضای دیجیتال حملات به سامانه های بومی و خارحی مجهز شده است.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search