آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

رونمایی از دو طرح کلان ملی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در ادامه سفر به خراسان رضوی، از دو محصول ایران‌ساخت پارک فناوری استان رونمایی کرد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با حضور در پارک علم و فناوری این استان، از دستگاه ضد عفونی کننده سطوح و محیط بخار آب اکسیژنه پلاسمایی و پمپ فشار قوی آب‌شیرین‌کن دریا که توسط شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این پارک فناوری ایران‌ساخت شده است رونمایی کرد.

دستگاه ضدعفونی کننده اجسام، محیط و تجهیزات پزشکی، با استفاده از فناوری پیشرفته‌ای که در داخل کشور بومی‌سازی شده است به تولید می‌رسد و نام ایران را پس از آمریکا به عنوان دومین کشور دارنده این فناوری به ثبت می‌رساند. «دستگاه ضدعفونی سطوح و محیط بخار آب اکسیژنه پلاسمایی» کاربردی خاص و حساس در پاکسازی تجهیزات پزشکی دارد.

 

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با اشاره به حمایت از توسعه زیرساخت‌های فناورانه و نوآورانه شهر مشهد گفت: برای این که شهری هوشمند و فناور داشته باشیم، زیرساخت‌های پارک فناوری به طور جدی باید تقویت شود و به هر میزان که استانداری، زیرساخت به زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی اختصاص دهد، آمادگی داریم که حمایت‌ و تسهیلات لازم برای تجهیز این ساختمان‌ها را به منظور استقرار تیم‌های نوآور، شرکت‌های خلاق و استارتاپ‌ها تخصیص دهیم.

 

وی افزود: در هر استان، ساختمان‌های بدون استفاده کم نیست و یک همت و تغییر در رویکردها می تواند این فضاهای مرده را به بستری برای زایش شرکت‌هایی دانش بنیان و خلاق می‌شود.

 

خلق محصولات دانش‌بنیان از ایده‌های نو

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در بازدید از کارخانه نوآوری مشهد نیز با اشاره نقش این کارخانه نوآوری در خلق محصولات دانش‌بنیان از ایده‌های نوآورانه گفت: این کارخانه نوآوری میزبان تیم‌های خلاق و نوآوری خواهد بود که در دل آن، جوانان خلاق و نوآفرین بتوانند ایده‌هایشان را راهبری و هدایت کنند و در نهایت کسب و کاری را به راه بیندازند که ضمن حل مشکلی از جامعه، بتواند برای دیگر هم‌نسلان جوان، اشتغال زا و خالق ارزش افزوده باشد.

ستاری، با بیان این‌که تلاش می کنیم برای حضور سرمایه گذار بخش خصوصی فضای لازم فراهم شود، ادامه داد: سازوکارهای حمایتی، در کنار تمامی فرآیندهایی که در حوزه تجاری سازی لازم است توسط کارخانه‌های نوآوری و خانه‌های خلاق پیگیری می‌شود و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در تمامی این فرآیند همراه تیم‌های خلاق و دانش‌بنیان خواهد بود.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با بیان این‌که رشد درآمد شرکت‌های دانش‌بنیان نسبت به سال مالی گذشته رشدی درخور توجه داشته است ادامه داد: علیرغم وجود همه محدودیت‌ها و مشکلات از جمله شیوع کرونا و شرایط تحریم، شرکت‌های دانش‌بنیان توانستند راه پیشرفت را با قدرت و شتابی منحصر به فرد ادامه دهند. دلیل این موضوع خلاقیت و نوآوری نهفته در ذات این نوع کسب‌وکارها است. شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع خلاق بر اساس ماهیت خود این توانمندی را دارند که در مسیرهای پرتلاطم و رقابت‌های نابرابر، از مشکلات و محدودیت‌ها پلی بسازند و راهشان را ادامه دهند.

 

روند روی جلوی دانش‌بنیان‌ها و صنایع خلاق

ستاری از رشد تخمینی 40درصدی درآمد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق نسبت به سال گذشته گفت و ادامه داد: امسال نیز رشد قابل توجهی را در درآمد شرکت‌های دانش‌بنیان شاهد بودیم و این میزان با نهایی شدن اظهارنامه‌های مالی سالیانه قطعی می‌شود، اما آن‌چه که مسلم است این شرکت‌ها نسبت به سال گذشته خود روند صعودی را در درآمدزایی طی کرده‌اند.

 

رئیس بنیاد ملی نخبگان، با تأکید بر این‌که رشد و بالندگی فعالان زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری، فرآیندی درون‌زا است و به دست فعالان این زیست‌بوم اتفاق می‌افتد ادامه داد: دولت صرفا می‌بایست نقش حمایتی و تسهیل‌گری را ایفا می‌کند زیرا این زیست‌بوم در صورت مراقبت و حمایت روند رشد و بلوغ خود را می‌پیماید.

 

وی افزود: این حمایت‌ها به ویژه در حوزه مالی با جدیت انجام شده است و هم در حوزه سرمایه‌گذاری خطرپذیر تسهیل ورود شرکت‌ها به بورس، حضور در رویدادهای بین‌المللی و توسعه بازار این شرکت‌ها، بخشی از حمایت‌هایی است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دنبال می‌کند.

 

افتتاح شتابدهنده‌ای در حوزه فروش و توزیع کالا

افتتاح شتابدهنده کالومین، یکی دیگر از برنامه‌های معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در سفر به استان خراسان رضوی بود. (کالومین) زمینه را برای پیوند کارآفرینان با تیم‌های جوان و متخصص در حوزه بازار، مشتری و تولیدات واحدهای کسب و کار در راستای حمایت از مصرف کننده و حمایت از کالای ایران‌ساخت فراهم کرده است.

در این شتابدهنده، تیم‌های فناور، زمینه‌ای فراهم می‌کنند تا مشتری بتواند کالا و خدمات مورد نیاز خود را تا قیمت رقابتی بازار خرید کند.

 

بازدید از دستاوردهای فناورانه خراسان رضوی

همچنین دستاوردهای ساخت داخل سامانه‌های ریلی درون‌شهری با حضور معاون علمی رییس جمهور رونمایی شد. ستاری همچنین در مراسم رونمایی از ۱۰۰ اقدام نوآورانه و خلاقانه شهرداری مشهد شرکت کرد.

مرکز شتاب ایده با فعالیت در حوزه‌های صنعت ساختمان، آب، انرژی و محیط زیست نیز صبح امروز طی مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مشهد گشایش یافت و ساختمان جدید پارک علم و فناوری خراسان در مشهد نیز با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری افتتاح شد.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search