آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

مرکز نوآوری صنایع خلاق «شتاب‌ایده» در استان خراسان رضوی گشایش یافت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر به استان خراسان رضوی مرکز نوآوری صنایع خلاق شتاب ایده را افتتاح کرد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در مراسم گشایش این مرکز نوآوری با اشاره به نقش شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع خلاق در پیشرفت پایدار استان‌ها گفت: یکی از بخش‌‎های مهم‌ زیست‌بوم کارآفرینی و رونق آن وجود پارک‌های علم و فناوری است که کمک می‌کند ایده‌های جوانان خلاق و بومی استان به کسب و کارهای فناورانه و دانش‌بنیان بدل شود.

 

وی، توسعه زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع خلاق را یک ضرورت حیاتی برای حمایت از جوانان بومی و حل مشکلات دانست و افزود: رونق این زیست‌بوم نیازمند حمایت همه بخش‌های استانی است و تلاش می‌کنیم تا با حمایت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، پارک علم و فناوری به مثابه یک مفهوم نرم‌افزاری، فراتر از محیط فیزیکی به همه نوآوران در سطح استان خدمت ارائه کند.

 

رئیس بنیاد ملی نخبگان، با بیان این‌که زمینه‌های بالقوه بسیاری برای توسعه فناوری‌ها در استان خراسان رضوی نهفته است ادامه داد: این استان ظرفیت‌های بالقوه بسیاری در توسعه فناوری‌های پیشرفته دارد و اکنون محیط مشهد آماده برای هوشمند شدن است. هوشمندی این شهر، با اقدامات خوب استانی در مساعد کردن محیط برای شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع خلاق، همچنین فراهم کردن حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی، بیش از هر زمان دیگری به واقعیت نزدیک شده است.

 

از صفر تا صد ایجاد صنایع خلاق

تا کنون بیش از 172 ایده در قالب برگزاری 5 رویداد نوآورانه برگزار شده به مرکز «شتاب‌ایده» رسیده و زمینه را برای تشکیل تیم های نوآور و جذب سرمایه های سرگردان، در راستای تشکیل کسب و کارهای بین المللی فراهم کرده است.

حمایت از کارآفرینان و ایده‌پردازان جوان کشور، حمایت و هدایت کسب و کارهای نوپا و صاحب ایده در حوزه هنر، معماری، شهرسازی، صنایع ساختمانی، طراحی صنعتی و گردشگری مهم ترین هدف این مرکز نوآوری است.

 

رونمایی از محصولات نوآورانه پارک علم و فناوری مشهد

ستاری، در ادامه این سفر یک روزه، به پارک علم و فناوری استان رفت تا از دو محصول ایران‌ساختی که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب طرح کلان ملی از تولید آنها حمایت شده است رونمایی کند. یکی از این محصولات دستگاه ضد عفونی کننده سطوح و محیط بخار آب اکسیژنه پلاسمایی است که با آن اجسام، محیط و تجهیزات پزشکی ضدعفونی می‌شود.

همچنین بازدید از کارخانه نوآوری مشهد، افتتاح مرکز نوآوری و شتابدهی کالومین و حضور در جمع فعالان فناور و کار آفرین استان خراسان رضوی از دیگر برنامه‌های معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در این سفر یک روزه است.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search