آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

فن‌بازار «سلامت» برگزار شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فن‌بازار سلامت که زمینه‌ای را برای تعامل صاحبان سرمایه، تعامل میان صاحبان کسب و کار و همچنین ایده‌های نوآورانه در حوزه سلامت ایجاد کرده است بستر معرفی تازه‌ترین نوآوری‌ها و فناوری‌ها، به ویژه در حوزه «کرونا» را فراهم کرد.

این فن‌باز به طور ویژه در پی شناختن و معرفی زمینه‌ها و فرصت‌هایی به سرمایه‌گذاران است تا از فناوری‌های حوزه سلامت حمایت و راه آن‌‌ها را برای ورود به بازار تجاری هموار کنند. جلب سرمایه‌گذاران، تسهیل روند تجاری‌سازی دانش‌فنی و سایر فعالیت‌های حرفه‌ای كه منجر به «توسعه بازار فناوری» می‌شود از جمله نقش‌های اساسی فن‌بازارها است. در دنیا فن‌بازارها به سه دسته فن‌بازارهای اطلاعات فناوری، فن‌بازارهای انتقال فناوری و فن‌بازارهای تركیبی تقسیم‌بندی می‌شوند.

ششمین همایش و فن بازار ملی سلامت از دانشگاهیان و نوآوری‌هایشان بهره گرفت و بر همین اساس شعار محوری خود را دانشگاه فناور در خدمت صلح، سلامت و توسعه قرار داد. این فن‌بازار به صورت ویدئو کنفرانس بر بستر فضای مجازی با حضور فعالان فناور و سرمایه‌گذاران برگزار شد.

 

ایجاد بستری برای سرمایه‌گذاری روی فناوری‌های کرونا

در این فن بازار صاحبان فناوری‌های دانشگاهی از جمله دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشکده علوم پزشکی نیشابور به عنوان کارفرما حضور داشتند و ضاحبان فناوری با معرفی و ارائه دستاوردهایشان، زمینه را برای سرمایه‌گذاری روی این طرح‌ها هموار کردند.

در این رویداد فناورانه با هماهنگی و همکاری برای حمایت از فناواران و شرکت های دانش‌بنیان فهرستی از توانمندی‌های شرکت‌ها در حوزه تولید تجهیزات و مواد ایران‌ساخت در حوزه تجهیزات پزشکی، مواد و تجهیزات آزمایشگاهی دارای اولویت‌ گردآوری و ارائه شد.

با هدف سرمایه‌گذاری روی این ایده‌ها و حمایت از ایده‌های نوآورانه و فناورانه، پژوهش‌ها و تحقیقات کاربردی و محصول‌محور این رویداد برگزار شد و مورد استقبال هر دو سوی عرضه و تقاضای فناوری قرار گرفت.بستری که زمینه پیشرفت در تولید محصولات و ارائه خدمات دانش‌بنیان در حوزه سلامت به ویژه کارآمدهای مقابله با کرونا را فراهم می‌کند.

 

بستری برای تولید فناورانه در حوزه کرونا

این فن بازار با ایفای نقش واسطه اطلاعاتی و حقوقی، وظیفه نزدیك كردن طرف‌های «عرضه» و «تقاضا» در حوزه فناوری و محصولات پیشرفته را بر عهده گرفت. در این رویداد در قالب پانل‌های آموزشی، به ابعاد گوناگون فناوری‌های مقابله با کرونا مانند فناوری های نوین در زمینه مدیریت بیماری ها با تاکید بر همه‌گیری، مباحث حقوقی، مالی، مدیریتی و مدیریت نیروی انسانی مرتبط با تولید، کسب و کارهای مرتبط با کرونا، استفاده از فناوری اطلاعات در مدیریت کرونا پرداخته شد.

همچنین در ادامه فن‌بازار حوزه سلامت، محورهای دیگری چون فناوری های نوین در زمینه مدیریت بیماری ها با تاکید بر پاندمی کووید-19 با هدف درمان و استفاده از فناوری های نرم و صنایع خلاق در کنترل مشکلات بهداشتی و اصلاح سبک زندگی با تاکید بر پاندمی کرونا مورد توجه قرار گرفت. توجه به اقتصاد سلامت و تاثیرپذیری آن از کرونا و تولید داروهای مؤثر در درمان کرونا پرداخته شد.

گفتنی است که طرح توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و زیر نظر مرکز فن بازار ملی ایران انجام می‌شود.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search