آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

حمایت از صنایع خلاق و فناوری‌های نرم تسهیل شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تفاهم‌نامه همکاری صندوق پژوهش فناوری کریمه و ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق امضا شد.

این تفاهم نامه همکاری در جریان سفر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری به استان قم برای دستیابی به اهداف مشترک در زمینه های توسعه فناوری‌های فرهنگی و کسب و کارهای خلاق امضا شد و به امضای پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و علیرضا باباخان مدیر عامل صندوق غیر دولتی کریمه رسید.

 

نقش کلیدی صنایع خلاق و فناوری‌های نرم در اقتدارآفرینی

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه همکاری با اشاره به نقش صنایع خلاق، نرم و فرهنگی در توسعه اقتصاد و اقتدار کشور گفت: توسعه یک مفهوم فرهنگی است و اگر فرهنگ اصلاح شود، اقتصاد دانش‌بنیان راه خود را برای توسعه و اقتدار کشور خواهد یافت.

ستاری، با تأکید بر شکل‌گیری شرکت‌های خلاق و صنایع نرم و فرهنگی برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های نهفته علوم انسانی در توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان، ادامه داد: بخش قابل توجهی از رونق شرکت‌های دانش‌بنیان به حوزه علوم انسانی، تولید محتوا و فناوری‌های خلاق و فرهنگی تکیه دارد. مهم‌ترین خلأ در حوزه تجاری سازی و انتقال مفاهیم فرهنگی است که البته حل آن، زمان بر است و به اصلاحات فکری در اندیشه ها و افراد نیاز دارد.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با بیان اینکه شرکت‌های خلاق و صنایع فرهنگی می‌توانند بار تحول فرهنگی و توسعه اقتصاد را به دوش بکشند افزود: این حوزه از اهمیتی راهبردی برخوردار است و در صورتی که به صنایع خلاق، نرم و فرهنگی میدان دهیم ضمن کسب اقتدار برای کشور می‌توانیم رونق اقتصادی قابل توجهی در این حوزه شاهد باشیم.

تأمین منابع مالی و توسعه شرکت های خلاق از طریق صدور ضمانت نامه پیش پرداخت، حسن انجام کار، تعهد پرداخت با شرایط آسان، لیزینگ محصولات و خدمات صنایع خلاق از طریق اعطای تسهیلات به خریداران محصولات و خدمات، اختصاص دادن سرمایه در گردش و سرمایه گذاری در اجرای پروژه ها با روش های مختلف و همچنین شناسایی و به کارگیری ابزارهای جدید مالی، برگزاری رویداد و حضور در رویدادها و شتابدهنده های حوزه صنایع خلاق و تأمین مالی پروژه ها و شرکت های خلاق از محورهای این تفاهم نامه همکاری است.

آغاز فرآیند احداث کارخانه نوآوری قم

ستاری در ادامه سفر به استان قم از فرآیند احداث کارخانه نوآوری این استان بازدید کرد و در جریان روند پیشرفت کار قرار گرفت. بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری میان پارک علم و فناوری استان قم، دانشگاه ادیان و مذاهب و مرکز توسعه فناوری راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسیده، این پارک فناوری به زودی وارد مرحله اجرایی می­ شود. این پارک علم و فناوری در ابعاد یک هکتار و در محل دانشگاه ادیان و مذاهب احداث خواهد شد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، مرکز نوآوری دانشکده فنی مهندسی دانشگاه قم را افتتاح کرد. همچنین موافقت در راستای تاسیس پردیس خلاقیت و نوآوری جهان اسلام با مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور، بخش دیگری از سفر ستاری به استان قم بود.

در بخش دیگری از این سفر، معاون علمی فناوری رئیس جمهوری از نمایشگاه محصولات دانش بنیان، خلاق و فرهنگی جهاد دانشگاهی قم بازدید کرد و با فعالان فناور این واحدها به گفت و گو نشست.

ستاری در این بازدید که در نمایشگاه دستاوردهای فناورانه و خلاق دانشگاه قم با همراهی استاندار و رئیس این دانشگاه، از دستاوردهای گوناگونی همچون اتوماسیون پزشکی داده درمان محصول مرکز فناوری اطلاعات پزشکی، کیت بررسی کمبود پروتامین اسپرم و کیت بررسی شکست DNA اسپرم محصولات گروه پژوهشی زیست فناوری تولید مثل جهاد دانشگاهی واحد استان قم سه محصولی بود که در نمایشگاه محصولات دانش بنیان و فناورانه استان ارائه شد.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search