آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

400 طرح فناورانه حوزه درمان و بهداشت حمایت می‌شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران معاونت علمی و فناوری و معاونت تحقیقات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

این تفا‌هم‌نامه به امضای ایمان افتخاری رییس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران و فرید نجفی سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسید.

هدف از آن شناسایی، برقراری ارتباط و حمایت از پژوهشگران و فناوران است تا با استفاده از مشارکت و همکاری‌های علمی این دو مرکز زمینه‌ برای تأمین بهداشت و درمان مردم فراهم شود. اجرای 200 طرح تحقیقاتی پسا دکتری و 200 طرح رساله دکتری در راستای اولویت های تحقیقاتی و مقررات و سیاست های حمایتی وزارت بهداشت و صندوق موارد همکاری است.

حمایت بیشتر از پژوهشگران کشور در پی اشتراک گذاری منابع
در این مراسم ایمان افتخاری رییس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران معاونت علمی و فناوری با اشاره به حمایت از پژوهشگران حوزه پزشکی و دارویی کشور گفت: این تفاهم نامه منابع صندوق حمایت از پژوهشگران و معاونت پژوهشی وزارت بهداشت را برای حمایت از پژوهشگران در کنار یکدیگر قرار می دهد.


وی ادامه داد: در قالب این تفاهم نامه پژوهشگران در سطح پسا دکتری و پژوهشگران دانشجویی، طرح های خود را ارسال می‌کنند و بهترین طرح پس از داوری مشترک توسط دو مجموعه مورد حمایت قرار خواهد گرفت.
رییس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران معاونت علمی و فناوری با بیان اینکه در قالب این برنامه 200 پژوهشگر دوره پسادکتری و 200 طرح پژوهشی را زیر چتر حمایتی قرار می دهیم، بیان کرد: اشتراک گذاری منابع، حمایت بهتر و بیشتر از محققان را به دنبال دارد.

ضرورت حمایت دوجانبه از پروژه های کاربردی برای کشور
همچنین فرید نجفی سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: این تفاهم نامه بعد از مذاکرات اولیه ای که با صندوق در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت انجام شده بود، به امضا رسید.
به گفته وی، در این تفاهم نامه به بحث حمایت فارغ از تعداد پژوهش ها که قابل گسترش بوده، توجه شده است و مدلی از همکاری را شکل می دهد که در قالب آن صندوق و وزارت بهداشت از پروژه پژوهشگرانی که به سود کشور بوده و ارزش علمی مناسبی دارند، حمایت خواهند کرد. باید پروژه هایی که ارزش افزوده ای برایمان ایجاد می کنند و مشکلی از مشکلات کشور می کاهند را دوجانبه حمایت کنیم.

همکاری در زمینه اجرای 200 طرح تحقیقاتی پسا دکتری و 200 طرح رساله دکتری در راستای اولویت های تحقیقاتی طرفین و مقررات و سیاست ها حمایتی صندوق، فراهم کردن بستر به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به طرح های انجام شده و در حال انجام سامانه صندوق و سامانه نیماد، استفاده از بستر نرم افزار علم سنجی معاونت توسط صندوق، تشویق به افزایش استفاده از حمایت های صندوق در زمینه گرنت پژوهشی توسط معاونت های علوم پزشکی طرف تفاهم نامه با صندوق از سوی معاونت و تشویق مراکز علمی علوم پزشکی به انعقاد تفاهم نامه حمایت مشترک در خصوص طرح های تحقیقاتی با صندوق از جمله موضوعات تفاهم نامه هستند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search