آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

فناوری نانو به کمک آمد تا کیفیت مواد غذایی ارتقا یابد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شرکت ایستا صنعت وطن خدمات فناورانه در حوزه کنترل مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی را ارائه می‌کند تا کیفیت تولیدات و فرآورده‌های غذایی ارتقا پیدا کند.

این روزها تولیدات صنعت غذا بیش از حجم و فناوری تولید، باید از یک ویژگی مهم برخوردار باشند: کیفیت. ایستا صنعت وطن شرکتی است که با ارائه خدمات فناورانه در حوزه مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، کیفیت این تولیدات را سنجش می‌کند آزمايشگاه کنترل مواد غذايي و محصولات آرايشي و بهداشتی این مجموعه فناور خدماتش را در حوزه آنالیز مواد غذایی، محصولات آرایشی و بهداشتی، آب و خاک، مشخصه‌یابی نانومواد، میکروبیولوژی و آنالیزهای دستگاهی ارائه می‌کند.

بخش اعظم فعالیت‌های ایستا صنعت وطن، در حوزه نانوفناوری است و تولید انواع نانوذرات مغناطیسی مگنتیت شناسنامه‌دار، اعم از مگنتیت پایدارسازی شده، عاملدار شده، اصلاح سطح شده، زیست عاملدار شده و پرینت شده با مولکول الگوی موردنظر از جمله محصولات مورد نظر در این شرکت هستند.

فائزه کاشانیان، با بیان این‌که خدمات ارائه شده بر اساس استانداردهای ملی ایران دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها ارائه می‌شود ادامه داد: دانش‌آموختگان و متخصصان این مجموعه آزمایشگاهی تلاش دارند تا خدمات مطلوب و کارآمد را در اختیار اعضای هیئت علمی، دانشجویان، صنایع و فناوران دانش‌بنیان ارائه می‌کند.

 

ارائه خدمات پرشمار و متنوع آزمایشگاهی

این فعال فناور، با بیان این‌که عمده خدمات آزمایشگاهی در حوزه سنجش کیفیت و سلامت مواد غذایی است عنوان کرد : به طور میانگین و در هر ماه، 30 تا 50 نمونه آزمایشگاهی برای انجام تست‌های میکروبی و شیمی و آنالیز دستگاهی پذیرش می شود که عمده درخواست‌کنندگان، دانشجویان و افراد حقیقی هستند.

مدیر آزمایشگاه ایستا صنعت وطن، با اشاره به ارائه خدمات آزمایشگاهی، پژوهشی، انجام تحقیقات کاربردی و ارتباط با صنایع گفت: علاوه بر آنالیزهای آزمایشگاهی، تولید فرمول، بهینه‌سازی روش‌های تولید، انتخاب مواد پیشرفته تر در تولیدات سنتی و صنایع قدیمی به کمک نخبگان و پژوهشگران استانی از دیگر فعالیت‌های این مجموعه آزمایشگاهی و فناور به شمار می‌رود.

مدیر آزمایشگاه شرکت ایستا صنعت وطن به تولید بیش از 13 نوع نانوماده و مواد پائین دستی و بالادستی در شرکت ایستا وطن صنعت اشاره کرد و گفت: ارائه نانومواد و پیش‌ماده‌های آن‌ها، مشخصه‌یابی و ارائه مشاوره و هم‌چنین عاملدار و زیست عاملدارکردن نانومواد، آموزش علوم نانو و فناوریهای نانو در سطوح مختلف و برای علاقمندان از دیگر فعالیت‌های این مجموعه فناور به شمار می‌رود.

 

کاشانیان، با اشاره به فعالیت متخصصان مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در آزمایشگاه شرکت ایستا صنعت وطن گفت: این مجموعه از توانمندی 6 تحصیل کرده مقطع دکتری بهره می‌برد که در رشته‌های نانوزیست‌فناوری، بیو شیمی، شیمی ،نانو مواد، فیزیک، نساجی پلیمر و دیگر حوزه‌های فناوری دانش‌آموخته‌اند و در مجموع برای بیش از 15 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

 

ارائه دوره‌های آموزشی مجازی در حوزه نانوفناوری

این فعال حوزه آزمایشگاهی، با اشاره به این‌که دوره‌های تدریس شده با رویکرد افزایش مهارت و تخصص فعالان محیط‌های آزمایشگاهی گفت: مخاطبان اصلی این دوره‌ها، دانشجویان و فعالان دانش‌بنیان هستند.

وی ادامه داد: دوره‌ آموزشی با عنوان سلامت ایمنی و بهداشت در محیط آزمایشگاهی و پژوهشی منطبق با استاندارهای فنی و حرفه‌ای در ۲۰ ساعت ارائه شده است.

این فعال فناور با اشاره به فناوری‌های پیشرفته‌ای که در حوزه تولید مواد غذا به سنجش کیفی کمک می‌کنند، گفت: متخصصان ایستا صنعت وطن با روش‌های فناورانه و نوآور تلاش می‌کنند این روش‌ها را در پیشرفت صنعت مواد غذایی، آرایشی بهداشتی و سلامت جامعه به کار ببندند.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search