آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

پوشش صنایع نساجی و چرم دانش‌بنیان شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شرکتی دانش‌بنیان با تولید سالیانه یکصد نوع رنگ، بازار داخلی این صنعت را تامین کرد و بخشی از تولیدات خود را به کشورهای همسایه هم ارسال کرده است.

شرکت الوان ثابت، از سال 61 تاکنون به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده رنگ و مواد شیمیایی در خاورمیانه با هدف پوشش صنایع نساجی و چرم فعالیت می‌کند. محصولات این شرکت در چهار گروه رنگ‌های نساجی اسیدی- مستقیم، راکتیو و پیگمنت تولید می‌شود.

این مجموعه فناور سالیانه بیش از یکصد نوع رنگ اسیدی دیسپرس، مستقیم، ری‌اکتیو، خمیر پیگمنت، دیسپرس مستقیم و مواد تعاونی نساجی را برای مشتریان داخلی و برخی کشورهای همسایه تامین می‌کند.

به گفته محمد آقاوهاب‌زاده مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، در حال حاضر کیفیت محصولات این شرکت تا سطح استانداردهای بین‌المللی ارتقا یافته است.

وی افزود: رنگ‌های نساجی، چرم، رنگ‌های شوینده، رنگ‌های کاغذ، رنگ‌های پیگمنت، رنگ‌های کود و سم و رنگ‌های مشتقات نفتی و بنزین از جمله تولیدات شرکت است.

به گفته وی، در کشور ایران صنایع نساجی از دیرباز به دلیل اهمیت مصرف و کاربرد وسیع آن مورد توجه قرار دارد. بیشتر کارخانجات نساجی و رنگرزی کشور ایران با توجه به نبود رنگ نساجی، رنگ خود را از خارج از کشور تهیه می‌کردند.

این فعال فناور ادامه داد: ما در تلاشیم تا محصولاتی با کیفیت ارائه کنیم، قیمت تمام شده برای کارخانجات نساجی را کاهش دهیم، زمان تامین رنگ مورد مصرف را کم کنیم، خدمات پس از فروش ارائه کنیم و خروج ارز از کشور را به حداقل برسانیم.

آقاوهاب‌زاده همچنین بیان کرد: کارخانجات چرم در کشور ایران، رنگ مورد نیاز خود را از خارج کشور تهیه می‌کردند که این امر باعث بروز مشکلاتی برای آنها شده بود. از این رو شرکت الوان ثابت در اوایل دهه 60 به عنوان بزرگترین سنتزکننده رنگ و مواد شیمیایی در خاورمیانه برای تامین رنگ‌های چرم چه به صورت پوششی و چه به صورت نفوذی برای کارخانجات صنایع چرم تاسیس شد و نیازهای این صنعت را تامین کرد.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search