آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

مرکز نوآوری مبین دانشگاه اراک افتتاح شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ستاری در آیین افتتاح مرکز نوآوری مبین دانشگاه اراک، گفت: تغییر در فرهنگ آموزش کشور ضروری است. تغییری که در سایه نوآوری و خلاقیت بروز می‌کند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در آیین افتتاحیه مرکز نوآوری مبین دانشگاه اراک با اشاره به اینکه، تغییر در فرهنگ آموزشی کشور یک ضرورت است، بیان کرد: این تغییر و تحول از پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و نوآوری آغاز می‌شود. دانشگاه‌ مبدا همه چیز است؛ فناوری، فرهنگ، اقتصاد، تغییرات جامعه و غیره. دانشگاه‌ها باید با جامعه در تعامل باشند.

ستاری افزود: یکی از بخش‌هایی که دولت بر روی آن سرمایه‌گذاری زیادی می‌کند، بخش آموزش است. یعنی بخش اعظمی از بودجه کشور به سه بخش آموزش، بهداشت و رفاه تعلق می‌گیرد؛ اما چرا در جامعه نتیجه این سرمایه‌گذاری‌ها را نمی بینیم؟

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: باید عدد قابل توجه و خوبی از درآمد دانشگاه‌ها از محل فروش فناوری تامین شود این دانشگاه می‌تواند مدعی ارتباط و تعامل با جامعه باشد. دانشگاه‌های کشور باید در تعامل با دفاتر ارتباط با صنعت، فروش شرکت‌های دانش‌بنیان و غیره درآمد کسب کنند.

رییس بنیاد ملی نخبگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که باید به جایگاه دانشگاه و وظیفه این نهاد آموزشی توجه کنیم، تاکید کرد: ما برای حل مشکلات مردم درس می‌خوانیم. یکی از حلقه های این زنجیره آموزشی هم دانشگاه ها هستند.

ستاری ادامه داد: کشورهای موفق در حوزه آموزش هزینه می‌کنند و پس از گذشت 10 تا 15 سال نتیجه این هزینه‌ها را در اقتصادشان می‌بینند اما در ایران با وجود اینکه دولت در بخش آموزش هزینه زیادی می‌کند، نتیجه خوب و قابل توجهی ندیده‌ایم. پس اگر این نتیجه‌ها نمودی ندارد حتما جایی از کار مشکل دارد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه بیان کرد: ما نیاز داریم در حوزه آموزشی کشور یک تغییر فرهنگ ایجاد کنیم. این تغییر نگاه و فرهنگ است که منجر به کارآمدی نیروی دانشی در کشور می شود.

رییس بنیاد ملی نخبگان معتقد است که دانشگاهی موفق و تاثیرگذار است که درآمدش را از محل فروش فناوری و ارتباط با صنعت تامین کند. اما دانشگاهی که منتظر پول دولتی است نوآور و مبتکر نخواهد بود.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search