آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

ارزش‌آفرینی با اینترنت اشیا؛ فناوران سیستم مدیریت هوشمند مصرف انرژی را ساختند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شرکتی دانش‌بنیان با تولید محصولات خود تلاش برای توسعه بازار اینترنت اشیا را آغاز و محصولاتش را به بازار داخلی کشور تزریق کرد.

شرکت اتصال صنعت میانه (ESM) توسط جمعی از کارشناسان فعال در حوزه‌ فناوری اطلاعات و با هدف توسعه هر چه بیشتر راه‌کارهای ارتباط هوشمند در کشور شکل گرفت. این شرکت با تولید محصولات مختلف خود توانست جای خود را در بازار داخلی باز کند و برای حضور در بازارهای جهانی تلاش می‌کند.

به گفته محمد جابری مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، «ماژول»، «کیت آموزشی»، «سیستم هوشمند مدیریت مصرف»، «مودم روتر» و «سیستم هوشمند کنترل ترافیک دریا-ساحل» از جمله محصولات تولیدی این شرکت است.

این فعال فناور ادامه داد: کیت آموزشی ما برای آموزش و نمایش عملکرد فناوری IoT در نمایشگاه‌ها و آموزش تخصصی و کاربردی نیروهای متخصص حوزه اینترنت اشیا کاربرد دارد.

وی همچنین گفت: سیستم هوشمند مدیریت مصرف شرکت هم عبارت است از یک زیرساخت سخت‌افزاری که امکان تبادل دو طرفه اطلاعات را بین دستگاه‌ها و مرکز کنترل و بااستفاده از اینترنت اشیاء محقق می‌کند. ماژول BMS مبتنی بر اینترنت اشیا سیستمی است که از طریق اجزای خودکنترل قسمت‌های مختلف ساختمان و نمایش خروجی‌های مناسب را برای کاربر امکان‌پذیر کرده است.

جابری همچنین بیان کرد: سامانه هوشمند کنترل ترافیک دریا-ساحل هم سامانه‌‌ای است که موقعیت مکانی شناورها، مصرف سوخت شناورها، مسیر حرکت، میزان بار شناورها را به کمک نرم افزار موجود در اتاق کنترل اسکله، پایش و محاسبه و ذخیره‌سازی می‌کند. بنابراین به صورت خودکار و دقیق عملکرد هر شناور، لحظه به لحظه رصد می‌شود و امکان دخل و تصرف در سوخت به حداقل کاهش می‌یابد.

 

 منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search