آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

تولید 4 پروبیوتیک دارویی؛ بیماران با باکتری‌ها درمان می‌شوند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پروبيوتيك‌ها را نسل جديدی از داروهای زنده می‌خوانند. اين ارگانيزم‌های زنده در صنایع مختلفی کاربرد دارند. یکی از این حوزه‌ها صنعت دارو است.

این باکتری‌های خوب باعث ارتقای سيستم ايمنی بدن می‌شود و كيفيت زندگی را از طريق رقابت با ارگانيزم‌های بيماری‌زا بهبود می‌دهد. پروبیوتیک‌ها باکتری‌ها و مخمرهایی هستند که برای سلامتی بدن به ویژه برای سیستم گوارش مفیدند. معمولا باکتری ما را یاد بیماری می‌اندازد. اما بدن ما پر از باکتری است. هم باکتری‌های خوب و هم باکتری‌های بد. پروبیوتیک‌ها در دسته باکتری‌های خوب قرار می‌گیرند و تاثیر زیادی در سلامتی بدن دارند.

به همین دلیل این ارگانیزم‌های زنده را به صنعت دارویی هم وارد کرده‌اند تا داروهایی برای افزایش سیستم ایمنی بدن و رفع مشکلات شکمی تولید کنند. ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم از تولید این داروها حمایت کرده است.

گام‌هـای اجرایـی حمایت از تولید این نوع داروها هم از ۹۸ آغاز شد و همچنیــن طــی یکســال اخیــر با حمایت‌های ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دو شــتاب دهنــده در حــوزه پروبیوتیــک دارویــی تاســیس شــده است. این شتاب‌دهنده‌ها از تولیــد ۴ محصــول پربیوتیـک حمایـت کرده‌انـد.

همه محصـولات حـوزه پروبیوتیـک ارزبـری بالایـی دارد. به طور مثال پلاسـما و انسـولین از جملــه پروژه‌هایــی بودنــد کــه کارهای تحقیقاتی توســط پژوهشگران روی آنها انجام گرفته است و بنا بر اعلام ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به زودی یـک پـروژه در حـوزه پروبیوتیـک رونمایـی می‌شـود.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search