آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

برنده جایزه مصطفی (ص) واکسن کرونا تولید کرد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاونت علی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه تبادل علمی و حمایت از دانشمندان جهان اسلام بنیاد مصطفی ( ص) را پایه‌گذاری کرد. این نهاد در هر دوره جایزه مصطفی (ص) را به دانشمندان برتر ایران و جهان اسلام اعطاء می‌کند. پروفسور اوگور شاهین یکی از برندگان جایزه مصطفی (ص) موفق شده است، واکسن کرونا تولید کند.

جایزه مصطفی ( ص) که به نام گرامی پیامبر اسلام پایه‌گذاری شد تا کنون بازخوردهای بسیار مثبتی در بین دانشمندان جهان اسلام داشته است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توانست با پایه‌گذاری این رخداد علمی معتبر، ارتباط عاطفی و علمی دانشمندان و نخبگان برتر جهان اسلام را با ایران و زیست بوم علمی و نوآورانه کشور تقویت کند.

خبرگزاری های جهان اعلام کردند: واکسن تولید مشترک شرکت بایون‌تک و فایرز در بیش از نود درصد از آزمایش‌های انسانی با نتیجه مثبت ظاهر شده است و تا پایان سال جاری حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون دوز از این واکسن تولید خواهد شد.

این واکسن نتیجه کار تحقیقاتی گروه پرفسور اوگور شاهین استاد دانشگاه ماینتز و برگزیده سال ۲۰۱۹ جایزه علمی مصطفی در شرکت آلمانی بایون‌تک است.

شرکت آمریکایی فایزر و شرکت آلمانی بایون‌تک اعلام کردند که واکسن مشترک این دو شرکت روی 43 هزار و 500 نفر در شش کشور آزمایش شده و هیچ گونه نگرانی در زمینه سلامت و ایمنی مرتبط با آن مشاهده نشده است.

تحلیل‌های اولیه نشان می‌دهد که واکسن کووید-19 ساخت این دو شرکت می‌تواند بیش از 90 درصد افراد را از ابتلا به کووید-19 مصون کند.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search