آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

فراخوان| فناوران حوزه معدن برای همکاری دعوت شدند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ایجاد ارتباط میان شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع بزرگ یکی از اقدامات مورد نظر در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. در این راستا، شتاب‌دهنده صدر فردا با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی برای بومی‌سازی یکی از تجهیزات مورد نیاز در حوزه معدن فراخوانی منتشر کرد.

شناسایی شرکت­‌ها و موسسات فناور حقوقی که توانمندی بومی‌سازی و ساخت نمونه «پراپ جک‌های هیدرولیکی مورد نیاز معادن زغال‌سنگ» را دارا هستند، در این فراخوان مد نظر است.

یکی از مهم‌ترین مراحل در فرآیند حفاری و بهره‌برداری از فضاهای زیرزمینی از جمله معادن زغال‌سنگ، تامین پایداری و ایمنی سقف آنها با در نظر گرفتن ملاحظات فنی و اقتصادی است.

در روش سنتی سیستم‌های نگهداری با استفاده از تیر­های چوبی طراحی و اجرا می‌شود. با این وجود با گذشت زمان و با هدف تامین مقاومت و ایمنی بیشتر معادن در تلاش هستند تا سیستم‌های نگهداری پیشرفته را جایگزین این تیرهای چوبی کنند.

این فراخوان با هدف بومی‌سازی تجهیز نگهدارنده سقف کارگاه‌های معدنی که جایگزین سامانه‌های قدیمی چوبی خواهد شد، طراحی و منتشر شده است.

بر اساس آن از فناوران توانمند دارای پتانسیل بالقوه و بالفعل دعوت شده است تا برای بومی‌سازی پراپ جک‌های هیدرولیکی مورد نیاز معادن زغال‌سنگ اعلام آمادگی کنند.

شرکت‌های علاقه‌مند می‌توانند با مراجعه به سایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت و همچنین پایگاه اینترنتی شتاب‌دهنده صدر فردا، فرم‌های لازم برای ارسال مشخصات و اعلام آمادگی را دریافت و این فرم‌ها را به آدرس پست الکترونیک این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید، ارسال کنند.

پس از بررسی و ارزیابی فرم و سوابق دریافتی در صورت تایید اولیه، از سوی شتاب‌دهنده با فناور تماس گرفته می‌شود. در ادامه مسیر با برگزاری جلسه‌های مشترک، بحث، تبادل نظر لازم انجام می‌گیرد و در صورت توافق، همکاری صورت می‌پذیرد. سوابق علمی و اجرایی فناوران باید در قالب فایل ورد یا پی دی اف، ارسال شود.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search