آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

توسعه فناوری‌های آب با 320 شرکت دانش‌بنیان سرعت گرفت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بخش‌های دولتی و خصوصی و 320 شرکت دانش‌بنیان همواره در حال تلاش برای رفع چالش‌های حوزه آب و افزایش بهره‌وری مصرف هستند و قرار است با ایده‌ها و طرح‌های فناورانه و نوآورانه، اقلیم خشک و نیمه‌خشک کشور و کمبود منابع آب را از تهدید به یک فرصت بدل سازند.

بخش بزرگی از کره زمین را آب پوشانده است و قسمت اعظم این آب‌ها، شور هستند. آب‌هایی بلااستفاده که نه برای آشامیدن به کار می‌آیند و نه برای کشاورزی. اما روش‌هایی هست که می‌تواند این آب‌ها را به چرخه مصرف وارد کند. روش‌هایی برای شیرین‌سازی آب‌های شور و غیرمتعارف. کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم برای توسعه این فناوری‌ها با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان طرح‌های مختلفی در دست اجرا دارد.

بیش از 320 شرکت در حوزه فناوری های آب در حال فعالیت هستند اما با توجه به شرایط بازار آب، شرکت‌های دانش بنیان سهم کمی از این بازار را تاکنون ایفا نموده اند که با حمایت های انجام شده، سهم این شرکت ها در توسعه فناوری و ارزش آفرینی برای انواع آب های شور و غیرمتعارف ارتقا یافته است. این شرکت‌ها حدود 450 محصول در این حوزه تولید کرده‌اند.

کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از همه طرح‌های فناورانه‌ و ایده‌های خلاقی که ظرفیت تبدیل شدن به محصول و خدمتی را در حوزه بهره وری و توسعه منابع آب داشته باشند حمایت ویژه خواهد کرد.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search